Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Katriňáka čaká transplantácia

Sportnet|Publikované 11. nov 2008 o 23:00

Aj keď sa niekoľko rokov darilo úspešnému slovenskému motocyklovému pretekárovi Jaroslavovi Katriňákovi zvládať boj s nepríjemnou chorobou, v

posledných týždňoch musel nútene vymeniť motocykel za nemocničné lôžko.

KOŠICE/PRAHA. Niekoľkonásobný majster Slovenska a štvornásobný účastník legendárnej Rally Dakar a majster sveta v pretekoch enduro z roku1991 je hospitalizovaný s vážnym ochorením pečene v jednej z pražských nemocníc. Napriek zdravotným problémom má tento 42 ročný pretekár za sebou veľmi úspešnú tohtoročnú sezónu. S jeho plánmi na začiatku roka neboli príliš nadšení lekári, ale veľký bojovník Katro sa zmobilizoval a vyhral dve zo štyroch náročných podujatí.

Výsledky vyšetrení budú známe v piatok

Začiatkom uplynulého týždňa absolvoval Katriňák viaceré vyšetrenia, pričom lekári sa mu snažili vyčistiť pečeň. "Jaro absolvoval zákrok, ktorým sa mu lekári usilovali rozšíriť žlčovody, čo sa aj podarilo. Po zvážení všetkých okolností lekári odporúčajú transplantáciu pečene, pretože v súčasnej liečbe by bolo zbytočné pokračovať a trápiť ho, pretože nenastalo zlepšenie stavu," povedal včera popoludní najnovšie informácie manažér tímu A. Žipaj. Bývalý majster sveta už nemá veľkú nádej na pokračovanie profesionálnej kariéry. "Do konca tohto týždňa by mali byť známe výsledky všetkých predtransplantačných vyšetrenia. Po ich zosumarizovaní budeme už čakať na samotnú transplantáciu," povedal A. Žipaj. Je v neustálom kontakte s Jarom, ktorý sa cíti veľmi dobre a potešili ho aj viaceré návštevy pretekárov pražskej Dukly, v ktorej strávil niekoľko rokov. Ako dodal jeho manažér spolu toho preskákali už dosť a budú bojovať spoločne aj naďalej. "Snažíme sa aby nestrácal optimistickú náladu, tú sa mu snažia udržať aj kamaráti, ktorí za nim prídu. Návštev má dosť, ale momentálne chce byť radšej sám, aby si mohol po náročných lekárskych zákrokoch oddýchnuť. Nie je zaradený do akútnej skupiny čakateľov na transplantáciu, ale do urgentnej. To znamená, že nie je v ohrození života, ale čím skôr transplantáciu absolvuje, tým to bude pre neho lepšie," povedal A. Žipaj.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.