Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Katonov zatiaľ najcennejší gól rozhodol

Sportnet|Publikované 2. nov 2008 o 23:00

Prešovský Tatran zaknihoval ďalší úspech v Corgoň lige. Nováčik zdoláva favoritov. Včera podvečer sa o sile zelenobielych na vlastnom trávniku

presvedčila Žilina. Po góle do siete Zlatých Moraviec a troch v Košiciach, svojim piatym v najvyššej súťaži o výhre Prešova rozhodol Peter Katona.

PREŠOV. Všetci prešovskí futbalisti si za obetavý a kvalitný výkon proti MŠK Žilina zaslúžia absolutórium. Predsa však, po záverečnom hvizde bol najoslavovanejším strelec jediného gólu zápasu. P. Katona si ho však užil tesne pred ním, už mimo hracej plochy. Tréner R. Pivarník mu ho určite rád striedaním doprial.

Potlesk si vychutnal

P. Katona je aktuálne kanonierom zelenobielych. "Každý gól má svoju cenu. Zo všetkých mám radosť. Tento, v poradí môj piaty v najvyššej slovenskej súťaži, je ale určite z nich najcennejší," tvrdil oprávnenou spokojnosťou žiariaci P. Katona po "ďakovačke" s fanúšikmi ktorí prišli na štadión v rekordnom počte. "Sú to krásne pocity. Ako nováčik sme doma vyhrali nad majstrom. Teraz sa nám to podarilo aj v súboji s úradujúcim slovenským vicemajstrom. Navyše, výkony ktorého v pohárovej Európe vzbudzujú uznanie. Nastúpili sme proti veľmi silnému súperovi. O to väčšiu cenu má dnešná výhra. Tréner mal ale Žilinu dobre prečítanú. Ukázalo sa, že naordinoval správnu taktiku. Vzadu chlapci držali súpera na dištanc. Do vážnejšej šance, tuším s jednou výnimkou, ho nepustili. V strede poľa sme sa snažili narúšať kombinácie súpera, ktoré sú jednou z jeho silných stránok. Darilo sa nám vyhrávať osobné súboje, získavať lopty a následne vyrážať do protiútokov."

Zvolil najúčinnejší spôsob

Najmä rýchlymi útočnými výpadmi robili Prešovčania Žilinčanom starosti. "Náznakov šancí na našej strane bolo určite viac ako na strane hostí. Jednu z nich sme využili. Teší ma, že na konci tej najvydarenejšej som bol ja," vyznal sa šťastný strelec. Zárodok kľúčového momentu opísal takto: "Loptu kontroloval Erik Takáč. Zakričal som mu, nech mi ju pustí. Šprintoval som smerom do žilinskej šestnástky. Na chrbát mi ale dýchal Štrba. Cítil som, že ma už dobieha. Posunul som si teda loptu ešte trochu pred seba a vystrelil. Krížne strely bývajú najúčinnejšie, tak som sa usiloval namieriť to k pravej žrdi. Bol vydarený, umiestnený pokus. Perniš na loptu po zemi nedočiahol." Dostať sa do podobných situácií, ľahké ale zrejme nebolo. "Určite. Bol to zápas náročný na kondíciu. Museli sme byť neustále koncentrovaní, ísť naplno do každého súboja, včas dostupovať k protihráčom. Tréner nám prízvukoval, že ak takto vydržíme, bude to dobré. Mal pravdu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.