Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Katarína Johansen tromfla s buzolou svojho manžela z Nórska

Sportnet|Publikované 10. nov 2005 o 23:00

Košice - Klub orientačného behu a lyžovania Kysak usporiadal pri Lemešanoch v okrese Prešov 11. záverečné bodované kolo Oblastného rebríčka Východ v

orientačnom behu.

Na najdlhšej 7,9 km dlhej trati mužov s prevýšením 305 m a 19 kontrolami zvíťazil Tomáš Drenčák za 58:05 min. pred veteránom Jozefom Pollákom za 62:32 min. a Oyvindom Johansenom (všetci ATU Košice) za 67:33 min. Svojho manžela z Nórska tromfla Katarína Johansen, ktorá vyhrala ženskú kategóriu na 6,9 km trati s prevýšením 240 m a 13 kontrolami za 72:28 min. pred Natáliou Tyszovou za 74:01 min. a tretia skončila Jana Macinská (všetky ATU Košice) za 77:00 min.

Vo veteránskych kategóriách zvíťazili: M35-: Ján Šmelík (Rapid Bratislava), M45-: Štefan Kollár (Dargov Košice), M55-: Igor Roháč (Slávia UVL Košice), M70-: Ladislav Oľhava (ATU Košice), W35-: Jana Šmelíková (Rapid Bratislava), W45-: Iveta Putnovská (Slávia UVL Košice).

V žiackych a dorasteneckých kategóriách si prvé miesta vybojovali: M-12: Tomáš Mušinský, M-14: Lukáš Kliment , M-16: Miroslav Papuga (obaja KOB Kysak), M-18: Daniel Sýkora (ATU Košice), W-14: Barbora Franková (KOB Kysak), W-16: Simona Ďurčová (ATU Košice).

V náborových kategóriách sa najrýchlejšie zorientovali: K3: Boris Ďurčo, N: František Lami (obaja ATU Košice), M-10N: Šimon Síkora (KOB Kysak), M-10R: Dušan Sláma(ATU Košice), W-10N: Martina Papugová (KOB Kysak), W-10R: Antónia Šofranková (ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice).