Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kašper sa prehrýzol do základu reprezentácie

Peter Kašper (s číslom 21). V „repre“ sa mu darí. (Autor: ilustračné - tasr)
Sportnet|Publikované 26. jún 2012 o 22:00

Tohtoročná pozvánka znamenala reprezentačnú premiéru. Slováci postúpili a čaká ho finálový turnaj Európskej ligy.HUMENNÉ. K slovenskému volejbalovému postupu do Final four Európskej ligy prispelo aj duo chemesákov Peter Kašper (blokár) a Miroslav Jakubov (univerzál).

Po jedenapoldňovom voľne sa včera večer stretol slovenský káder v Bratislave, absolvoval spoločnú večeru, dnes je v pláne posilňovňa i tréning v hale a zajtra odlet do tureckej Ankary, dejiska finálového turnaja EL 2012.

V deväťročnej histórii súťaže je to pre Slovákov piata účasť medzi najlepšou štvoricou so šancou získať tretiu víťaznú trofej.

Istotu miestenky vo final four Európskej ligy si Slováci zabezpečili v domácom turnaji. Porazili Dánsko (3:0), Izrael (3:1) a bolo jasné, že účasť v Ankare im už neujde.

V oboch zápasoch nastúpil Peter Kašper v „základe“, nič na postupe už nezmenila ani prehra so Španielmi (1:3), kde blokár chemesákov vstúpil do diania ako striedajúci hráč.

„V Košiciach sa nám hralo super, každý z nás sa na domáce prostredie tešil, divácka kulisa bola super. Cieľ, získať istotu postupu ešte pred duelom so Španielmi sme splnili,“ konštatoval rovné dva metre vysoký blokár.

Reprezentačná česť

Pred pár týždňami zažíval reprezentačnú premiéru, teraz sa však už Peter Kašper môže tešiť na svoju historickú účasť vo final four Európskej ligy.

„Som tomu veľmi rád. Už to, že som sa do reprezentácie dostal, bola pre mňa česť. Po mojich výkonoch ma tréner ponechal aj v základnej zostave, čo ma ešte viac nabudilo. Verím, že aj vo Final four naplním trénerove požiadavky, aby naše umiestnenie bolo čo najlepšie,“ mienil „Citrón“, ako znie jeho prezývka.

Okrem domácich Turkov (3. miesto skupina B, bilancia 5 - 7) si účasť vo finálovom turnaji zabezpečili Hoľanďania (víťaz skupiny B, bilancia 10 - 2) a spolu so Slovákmi z prvého miesta skupiny A postupujúci Španieli.

Žreb napokon rozhodol, že súperom Slovákov bude tím z krajiny tulipánov.

„Holanďania majú svoju značnú silu, vyhrali svoju skupinu a ja ich považujem za favorita. Bude to ťažký súper, pokúsime sa s ním odohrať vyrovnanú partiu,“ dodal Peter Kašper.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.