Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kasal bol na skúške v Nemecku. Rokovania ešte nie sú uzavreté

Budúcnosť Michala Kasala v Prešove je neistá. (Autor: SITA)
Ján Leško|Publikované 7. jan 2019 o 23:00

Trénerovi Tatrana sa hlásilo len desať hráčov.

PREŠOV. Po nevydarenom domácom zápase s Meškovom Brest v rámci SEHA Gazprom ligy 21. decembra mala väčšina hádzanárov Tatrana Prešov voľno.

Sviatočné dni sú však už aj pre nich minulosťou.

Pod skalpel zrejme aj pivot Vučko

Tréner Slavko Goluža, vychádzajúc z predošlých skúseností, naplánoval program prípravného obdobia pred pokračovaním súťažných zápolení do Tatran handball areny a jej okolia.

V samotnej hale má s mužstvom všetko, čo ku kvalitnej príprave potrebuje. V závere mesiaca prídu na rad aj prípravné stretnutia.

Na prvom tréningu sa v pondelok zišli hráči, ktorí sú zdravotne v poriadku a nemajú reprezentačné povinnosti.

„Tréner Goluža tak začal pracovať zatiaľ s desiatkou hráčov - brankármi Čuprynom a Cvitkovičom a hráčmi do poľa Krížom, M. a Ľ. Šarpatakym, ktorý sa vracia po doliečení si slabín, Carapkinom, Babičom, vracajúcim sa po dvoch mesiacoch, kedy mal problémy s chodidlom, Butoracom, Afanou – Gatinom a M. Kasalom,“ rozhovoril sa generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Zo zdravotných dôvodov chýba pivot Leon Vučko.

„Dodatočné lekárske vyšetrenia ukázali, že zranenie jeho pravej hodovej ruky sa ukázalo byť vážnejšie ako sa pôvodne predpokladalo. Vyšetrenia magnetickou rezonanciou ukazujú natrhnutie šľachy v oblasti palca pravej ruky. Zrejme ani on sa operačnému zákroku nevyhne. Konkrétnejšie prognózy lekárov očakávame v najbližších dňoch.“

Rábek bude mať individuálny plán

Mimo plnej tréningovej záťaže ostáva po nedávnej operácii palca pravej ruky Oliver Rábek.

„Aj on sa hlásil v pondelok trénerovi Golužovi, no bude mať ešte na pár týždňov individuálny tréningový plán. V podstate so žiadnou väčšou záťažou nemôže pracovať zatiaľ ani Tomáš Číp, ktorý má za sebou operáciu pravého ramena. Povinnosti v českej reprezentácii ešte má Jakub Hrstka, v slovinskej si proti Francúzom zahral Januš Lapajne, v slovenskom reprezentačnom výbere sú Tomáš Straňovský, Lukáš Urban, Dominik Krok a Tomáš Rečičár.“

Konečné slovo o Kasalovi padne čoskoro

Prvé prípravné zápasy má Prešov v pláne odohrať na medzinárodnom turnaji v Šali 19. a 20. januára.

Momentálne káder majstrovského Tatrana je dosť preriedený. A nie je vylúčené, že z neho niekto odíde a možno aj príde.

„Mišo Kasal sa vrátil zo skúšky a testov v druholigovom nemeckom klube. Keďže rokovania ešte nie sú definitívne uzavreté, do podrobností zachádzať nebudeme. Konečné slovo padne v tomto prípade už v najbližších dňoch. V priebehu pár dní by sa mali vykryštalizovať aj iné témy v otázkach budúcnosti nášho hráčskeho kádra,“ reagoval M. Benický.

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.