Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Karviná obhájila víťazstvo v HIL

TASR|15. máj 2002 o 20:26

Karviná 15. mája (TASR) - Hádzanári HCB Karviná remizovali v druhom finálovom stretnutí o celkového víťaza spoločnej česko-slovenskej súťaže HIL s MŠK ...

Karviná 15. mája (TASR) - Hádzanári HCB Karviná remizovali v druhom finálovom stretnutí o celkového víťaza spoločnej česko-slovenskej súťaže HIL s MŠK Považská Bystrica 24:24. V prvom finálovom dueli však zverenci trénera Ivana Hargaša zvíťazili na pôde slovenského majstra 36:26 a obhájili tak minuloročné prvenstvo.

HCB Karviná - MŠK Považská Bystrica 24:24 (14:10)

najviac gólov: Vašek 6, Konečný 4/1, Farař, Titkov, Brůna a Radčenko po 3 - Kukučka 7, Valášek 6, Opoldík 5, 7 m hody: 4/2 - 5/5, vylúčení na 2 min 3:5, Rozhodcovia: Beňo a Rančík (SR), 800 divákov

Prvý zápas: 36:26, Karviná sa stala víťazom HIL

Hráči Karvinej v prvom polčase potvrdzovali úlohu favorita, vychádzala im streľba, k veľmi dobrému výkonu sa rozchytal brankár Slabý a do kabín išli domáci so štvorgólovým náskokom. V druhom polčase však aj pod dojmom náskoku z prvého zápasu hádzanári Karvinej poľavili v koncentrácii, dopúšťali sa chýb, nedokázali premieňať vyložené strelecké pozície, čo slovenský majster využil a po zlepšenom výkone napokon dosiahol cennú remízu.

Ivan Hargaš, tréner Karvinej: "Podarilo sa nám obhájiť titul víťaza HIL, s čím môžem vysloviť spokojnosť, náš výkon v odvetnom stretnutí však rozhodne nebol žiadnou oslavou hádzanej. V prvom zápase sem hrali pred výbornou diváckou kulisou, čo nás hnalo vpred, na druhom zápase však bola slabá návšteva a aj to sa do istej miery podpísalo na výkone mojich zverencov, ktorí v druhom polčase upadli do letargie. Zatiaľ je ešte predčasné hovoriť, či zostanem na lavičke tímu aj v budúcej sezóne, najbližším cieľom je uspieť v Českom pohári a to aj napriek tomu, že máme momentálne veľa zranených hráčov."

la po

Súvisiace články