Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Karol Chomjak prešiel na druhú stranu barikády

Sportnet|Publikované 4. okt 2005 o 22:00

Rožňava - Nezvyčajná situácia nastala v ôsmom kole najvyššej okresnej futbalovej súťaže. V jednom zápase sa znova stretli Karol Chomjak a rozhodca

Ján Molnár. Práve vďaka jeho verdiktu, keď v zápase minulej sezóny Jablonov n/T. - Lipovník vylúčil K. Chomjaka, sa hráč Lipovníka odobral na takmer päťmesačný nútený odpočinok. Ako je to teda možné? K. Chomjak sa totiž stal rozhodcom ObFZ. Zatiaľ ako asistent. Hlavnou príčinou jeho rozhodnutia bola láska k futbalu. Už mi chýbal, tak som sa dal na rozhodovanie, povedal K. Chomjak. Ozvali sa aj hlasy, že je v treste a aj tak pokračuje v činnosti. Máme dohodu s ObFZ, že zatiaľ som ukončil hráčsku kariéru. Trest je odpustený, s tým, že môžem len rozhodovať, vysvetlil. Na otázku, či neuvažuje o návrate na trávniky ako hráč, odpovedal neurčito. Ešte sa rozhodujem, čo bude ďalej. Záleží to aj od toho, ako mi pôjde rozhodovanie. V prípade, ak by sa chcel vrátiť, zvyšok trestu by si samozrejme musel odpykať.

Ešte pred časom hráč, teraz rozhodca. K. Chomjak sa stretáva z rôznymi reakciami. Niektorí sa pýtajú, čo hľadám na ihrisku, nevedeli ešte som rozhodca. Hráči to tak, že teraz som rozhodca, ale musia si aj oni zvyknúť. Zatiaľ neboli žiadne problémy, rešpektujú ma i keď boli rôzne komentáre, povedal. Ako hráč patril k burlivákom, ktorí radi komentovali verdikty rozhodcov, teraz je to naopak. On musí počúvať pripomienky. Iné je hrať a iné je rozhodovať. Teraz viem, že niekedy hráči aj zbytočne komentujú verdikty rozhodcu. Je to v zápale boja, jasná vec, že je to zlé, ak sa to preženie. Aj ja som bol impulzívny, takže viem, ako to je. Niekedy urobia chybu aj rozhodcovia, patrí to však k rozhodovaniu. Bez chýb sa to nedá. Zatiaľ nebol problém s nikým, dúfam, že to pôjde takto ďalej.

A ako sa skončila spolupráca medzi rozhodcom Molnárom a asistentom Chomjakom? Fungovala bez problémov. Potvrdili to aj delegáti zväzu. K tej poslednej veci z Jablonova sme sa ani nevracali. Na ihrisku bolo tak a mimo sme kamaráti, uzavrel K. Chomjak.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.