Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Karol Beck: Vidím, že sa dá hrať aj s elitou

TASR|Publikované 25. jún 2009 o 07:08

Slovenský tenista Karol Beck na grandslamovom turnaji vo Wimbledone potvrdil, že to myslí vážne s návratom do najlepšej svetovej stovky.

LONDÝN. Získal cenný skalp nasadenej dvadsaťjednotky Španiela Feliciana Lopeza, s jeho krajanom Nicolasom Almagrom prehral až po päťsetovom boji. Po skončení turnaja si zverenec trénera Jána Krošláka upevní pozíciu najlepšieho slovenského singlistu vo svetovom rebríčku.

"S celkovým vystúpením vo Wimbledone som určite spokojný. Zdolal som v 1. kole veľmi dobrého hráča. Feliciano Lopez bol vlani vo štvrťfinále a tráva mu sedí. Vo vyrovnanom zápase proti Almagrovi som v prvých dvoch setoch nebol celkom vo svojej koži, no od začiatku tretieho dejstva som bol na dvorci lepším hráčom. V piatom sete to už bolo aj o tom, kto zahrá lepší úder a viac zariskuje. Almagro si počas celého duelu veľmi pomáhal servisom, mal ho naozaj vynikajúci. V poslednom geme zahral dve výborné loptičky, zobral mi podanie a to rozhodlo," povedal pre TASR Beck, ktorý sa dostal do hlavnej súťaže ako lucky loser namiesto zraneného Cyperčana Marcosa Baghdatisa.

Beck sa vrátil na grandslamovú scénu po takmer štvorročnej prestávke, naposledy sa predstavil v hlavnej súťaži na podujatí veľkej štvorky v auguste 2005 na US Open. "Chcel som uhrať aspoä jedno kolo, čo sa mi podarilo. Nechýbalo veľa, aby som vyrovnal svoje wimbledonské maximum z roku 2004. Vidím, že sa dá hrať aj s hráčmi, ktorí patria medzi elitu, čo je pre mňa pozitívny signál. Španieli Lopez s Almagron sú kvalitnými tenistami a ja som s nimi dokázal hrať úplne vyrovnanú pertiu. Dúfam, že sa mi bude dariť aj na ďalších turnajoch a v rebríčku sa posuniem ešte vyššie. Rád by som sa vrátil do najlepšej svetovej stovky," dodal Beck, ktorý si z Wimbledonu odnáša šek na 17.750 libier, do rebríčku ATP Entry pre nasadzovanie mu pribudne 45 bodov.

Súvisiace články