Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Karol Beck už asi pozná údajného sabotéra

SITA|21. sep 2006 o 12:19

BRATISLAVA 21. septembra (SITA) - Na dva roky dištancovaný slovenský tenista Karol Beck tvrdí, že zakázaný clenbuterol mu pred minuloročným semifinálovým zápasom Davisovho pohára Slovensko - Argentína ...

BRATISLAVA 21. septembra (SITA) - Na dva roky dištancovaný slovenský tenista Karol Beck tvrdí, že zakázaný clenbuterol mu pred minuloročným semifinálovým zápasom Davisovho pohára Slovensko - Argentína v Bratislave namiešala do nápoja osoba blízka slovenskému tímu. Informoval o tom vo štvrtkovom vydaní denník Šport. Tenistov otec Karol Beck st. zo sabotáže podozrieva okruh päť až šesť ľudí, avšak nechcel menovať nikoho, kto sa v inkriminovaný deň mohol bez problémov dostať na tréningu v NTC ku Karolovi Beckovi. "Som presvedčený, že som látku dostal krátko pred alebo počas tréningu. Máme nejaké tušenie a indície, ale zatiaľ ich nemôžem prezentovať, aby sme niekomu neuškodili," citoval Šport slová Karola Becka ml. Podľa tenistovho otca sú si na 99 percent istí, že to bola osoba, ktorú jeho syn "vníma z blízkosti tenisového a špeciálne daviscupového tímu."

Karol Beck st. si myslí, že to bola vopred pripravená akcia proti jeho synovi. Meno údajného sabotéra mienia Beckovci zverejniť až vo chvíli, keď budú mať dostačujúci dôkaz. "Alebo dúfame, že sa niekto preriekne, lebo pri pripravovanej akcii proti Karolovi muselo byť viac ľudí," vyhlásil Beck st. Podľa tenistu išlo o veľkú hru, na ktorej mohla získať určitá skupinka. Policajné vyšetrovanie Beckovej dopingovej kauzy sa nikam nepohlo. Po odpykaní prvého roku dvojročného trestu (1. 11. 2005 - 1. 11. 2007) mieni slovenský tenista požiadať Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne o odpustenie zvyšku trestu. 

Súvisiace články