Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Karol Bačo taký výsledok série nečakal

Bronzoví. Vodní pólisti ŠK Hornets Košice. (Autor: Róbert Berenhaut)
Sportnet|Publikované 31. máj 2016 o 00:00

Séria o tretie miesto vo vodnopólovej extralige mužov priniesla súboje dvoch košických tímov.

Pred jej štartom sa očakával vyrovnaný boj, ktorý by teoreticky mohol vyvrcholiť až rozhodujúcim piatym stretnutím. Dráma sa napokon nekonala, pretože hráči ŠK Hornets Košice zdolali Modrých Drakov 3:0 na zápasy a získali bronzové medaily.

KOŠICE. Úvodné dva duely série vyhrali sršni dvojgólovým rozdielom. V prvom meraní síl triumfovali 11:9, keď o svojom víťazstve rozhodli dvoma gólmi v poslednej minúte a v druhom prípade sa tešili po výsledku 6:4. Bronzovú bodku za sezónou dali v nedeľu jednoznačnou výhrou 10:5.

„Klamal by som, ak by som tvrdil, že som očakával výsledok 3:0. Priznám sa, že som mal pred tretím zápasom obavy, pretože v piatkovom druhom dueli sme napriek víťazstvu nehrali dobre. Bál som sa, že ten výsledok chlapcov príliš uspokojí, ale musím ich pochváliť, pretože odohrali najlepšie stretnutie v sérii,“ prezradil tréner ŠK Hornets Karol Bačo mladší.

Dôležitý prvý zápas

Bývalý reprezentant a viacnásobný majster Slovenska nemal veľa času na to, aby sa zžil s úlohou šéfa košickej lavičky.

Do pozície hlavného kouča totiž prišiel len týždeň pred štartom série s Modrými Drakmi. Napriek minimálnemu času mužstvo pripravil na najdôležitejšie zápasy sezóny a v troch dueloch nepocítil chuť porážky.

Dôležité je spomenúť aj fakt, že pred nástupom Karola Bača ťahali hráči Hornets viac ako päť mesiacov trvajúcu sériu bez víťazstva.

Nepríjemnú šnúru sršni pretrhli v správnej chvíli, keď vo svoj prospech zlomili úvodné vyrovnané stretnutie série.

„Prvý zápas bol veľmi dôležitý. Ten bol ako na hojdačke a my sme ho dokázali otočiť. Takisto pre nás bolo dôležité aj to, že sa chlapci striedali v strieľaní gólov, keď raz potiahol jeden a potom druhý,“ hovoril Bačo o kľúčových faktoroch úspechu.

Mali tímového ducha

Pred súbojmi o bronz neboli vodnopólisti ŠK Hornets v ideálnej psychickej pohode. V nadstavbovej časti sezóny sa výsledkovo aj herne trápili a nedarilo sa im ani v semifinále proti Slávii UK Bratislava.

Karol Bačo mladší však na poslednú chvíľu dokázal stmeliť partiu.

„Najviac ma potešilo, že sme mali tímového ducha a chlapci sa povzbudzovali bez ohľadu na čas, ktorý strávili v bazéne. Ja som im už pred začiatkom série povedal, že možno je tréner v ich očiach niekedy zlý, ale do vody môže naskočiť naraz len sedmička hráčov,“ vysvetľoval.

Okrem tímového výkonu potešili Bača aj viacerí jednotlivci.

„Za celú sériu chválim brankára Hofericu, aj keď prvý zápas mohol byť z jeho strany lepší. Vynikajúco nás takisto potiahli starší hráči ako Kusko, Zareva, ale aj Ratkov či Voitenko. Forma sa v závere stupňovala aj u Vidumanského, ktorý podal v treťom zápase najlepší výkon v rámci celej série. Z mladých oceňujem Adama Mitruka, ktorý ukázal, že má zaslúžene miesto v základnej zostave.“

V sérii proti Modrým Drakom nešlo len o to, kto získa bronzovú medailu. V hre bola aj prestíž, pretože proti sebe bojovali dva kluby z rovnakého mesta.

Hráči ŠK Hornets preto mali po nedeľňajšom víťazstve hneď dva dôvody na oslavu.

„Pôjdeme si sadnúť do mesta, mladší chlapci sa môžu tak akurát dobre najesť, pretože si myslím, že sú zásady, ktoré by napriek tretiemu miestu nemali byť porušené. Tí starší si to musia zvážiť podľa toho, dokedy ich pustia frajerky, ženy a vlastné telo,“ zavtipkoval Karol Bačo mladší, ktorý sa po roku opäť tešil zo zisku tretieho najcennejšieho kovu.

Tentoraz však nie ako drak, ale sršeň.

Súvisiace články