Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Karnaya mrzela len druhá behavá štvrtina

Sportnet|Publikované 30. nov 2006 o 23:00

Košice - Postup majú basketbalistky K Cero V.O.D.S. v podstate vo vrecku. Po štyroch kolách majú v I skupine Európskeho pohára FIBA. Košičanky ešte

čakajú dva zápasy, ale aj keby do Play off nepostupovali priamo z druhého miesta tretím si už môžu byť isté, lebo pri všetkých troch víťazných stretnutiach súperom naložili. Nakoniec si aj Český Trutnov viezol z východu Slovenska predčasnú Mikulášsku nádielku. Ešte v polčase to nevyzeralo tak, že by sa hosťujúci tím podvolil.

"Prvý polčas bol z našej strany dosť rozpačitý. V druhej štvrtine sme sa nechali uniesť behavým basketbalom, ktorý produkoval Trutnov. Spravili sme tam množstvo nepresností. Inak ďalšie štvrtiny boli jasne v našej réžii a víťazstvo takmer o 40 bodov je takmer zaslúžené, vystihuje pomer síl na palubovke," rozhovoril sa o výhre 92:54 kormidelník Slovenského majstra Vladimír Karnay. Po včerajšku už nepochyboval o tom, že jeho tým si v Európskom pohári zahrá aj Play off. "Nepovedal by som, že takmer istý, to slovíčko takmer by som odtiaľ vylúčil. Pri súčasnom aktívnom skóre by sme museli v Moskve prehrať o 60 bodov. Takže už teraz môžeme čakať nejakého zaujímavého súpera v januárových zápasoch Play off. Ale dobre by bolo v Litve, štvrté víťazstvo by nás posunulo v rebríčku nasadzovania do Play off na výhodnejšiu pozíciu."

Aj v Trutnove diktovali tempo Košičanky. Tam zvíťazili 99:55. A predsa to boli rozdielne zápasy v porovnaní s tým včerajším. "V Česku sa nám vydaril taktický ťah so zónovou obranou na ktorú nevedel súper zareagovať. No a tam sme hrali prvý polčas ďaleko basketbalovejšie. Teraz sme sa v druhej štvrtine nechali stiahnuť k behaniu po ihrisku," mrzelo Karnaya, že druhá desaťminútovka sa skončila nerozhodne 17:17. "Viete kedy sme sa zasekli, keď sme sa chceli presadiť exhibičným dopichovaním lopty do koša. Tam sme dosť urazili šťastenu. A od tohto momentu sme sa výrazne zasekli. Vidieť, že tomuto družstvu chýba ešte skúsenosť, lebo aj po oddychovom čase sme pristúpili na hru Trutnova, začali sme bezhlavo lietať hore dole a nezmyselne zakončovať. To by sa nám nemalo stávať. Predsa len podľa mňa sme vyspelejšie družstvo a takýto basketbal by nám mal byť cudzí, nemal by patriť do nášho repertoáru. Ale v polčase si baby v kabíne dali povedať, druhý polčas bol podstatne lepši."

Slovenský šampión zvíťazil o 38 bodov a jeho tréner pozorne sledoval ako rozdiel na svetelnej tabuli narastá.

"Samozrejme, že konečný výsledok ma zaujímal. Lebo hrali sme aj o skóre. Postupový kľúč je daný a každý bod môže rozhodovať o umiestnení. Tento výsledok beriem, veď Trutnov prehral v Moskve o 27 bodov a iba o bod v Litovskom Mariampole."

Lodivod víťazného celku zhodnotil aj výkony jednotlivých hráčok. "Kto ma uspokojil? Ružičková odohrala veľmi dobrý zápas. Svoju kvalitu ukázala Čikošová. Na Mazzanteovej bolo vidieť, že má herný výpadok, chýbala jej väčšia ľahkosť. Mc Carville sa v druhom polčase sa dala do patričnej fazóny, s ním už môžem byť spokojný. Jalčová podľa mňa mohla niektoré situácie zakončovať jednoduchšie. No a u Branzovej bolo prvých osem minút v pohode, no po prestávke nechytila rytmus a začala hrať nebasketbalovo."

Výšková prevaha bola jasne na strane domácich. Podkošovým pivotkám sa mohlo dýchať ľahšie. "O vysokých hráčkach bola aj naša taktika. Dvojici pivotiek sme podriadili celú hru. Lenže v druhej štvrtine si ju pomýlili so strelnicou. Vysoké zakončovali z nepripravených situácií a potom nemal kto doskakovať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.