Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Karnay: Srdce bolelo a oči plakali

Sportnet|24. mar 2009 o 00:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skJediným vyrovnaným zápasom prvého kola play-off extraligy basketbalistiek bol súboj košického BSS proti

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Jediným vyrovnaným zápasom prvého kola play-off extraligy basketbalistiek bol súboj košického BSS proti Popradu. Už vopred sa čakalo, že práve toto meranie síl nemusí byť jednoznačné, napriek tomu bol jeho priebeh prekvapením. Celok spod Tatier totiž prišiel v značne okyptenej zostave a zdalo sa, že veľa vody nenamúti. Realita však bola úplne iná.

KOŠICE. Domáci favorit síce napokon svoju úlohu splnil a zvíťazil, no s veľkými ťažkosťami. Konečný výsledok bol 63:57.

Slová ostali len v šatni

Vzhľadom na súpisku Popradu to mala byť jasná záležitosť Košičaniek. Veď okrem toho, že spod Tatier pred časom odišli opory Grahamová, Johnsonová a Šimkuľáková, v nedeľu sa na pôde BSS nepredstavili pre zdravotné problémy ani ďalšie ťahúňky Gandžalová a Brezániová. V polčase však BSS napriek tomu prehrávalo 28:32... "Bolelo to," poznamenal na margo priebehu tréner BSS Vladimír Karnay. "To, čo som povedal v šatni pred zápasom, ostalo len za dverami, neprenieslo sa to na palubovku. Koncentrácia na úvod zápasu bola v rovine, že sa nič nemôže stať. To sa odzrkadlilo na prístupe k jednotlivým činnostiam. V prvom polčase srdce bolelo a oči plakali," dodal kormidelník.

Šport sa oklamať nedá

BSS v závere dlhodobej časti v Poprade triumfovalo jasne 84:61. Akoby im tento výsledok ublížil a spôsobil v ďalšom meraní síl podcenenie súpera. "Samozrejme. Navyše, keď si dievčatá prečítali, že za Poprad nebude hrať niekoľko opôr, asi si mysleli, že ostatné sa položia. Zrejme sa im zdá, že sú už také veľké hráčky, že si môžu dovoliť takýto prístup. Samy sa mohli presvedčiť, že šport sa oklamať nedá a každá si musí začať spytovať svedomie u seba. Vo svojom chcení a túžbe po víťazstve."

Nosí drevo do lesa

Rozladeného Karnaya teda v nedeľu tešilo iba víťazstvo. "Doslova a do písmena," zdupľoval lodivod. Zajtra sa hrá pod Tatrami odveta a ak nechcú košické hráčky ukončiť štvrťfinálovú sériu už po dvoch zápasoch, musia predviesť úplne iný prístup. Azda si samy uvedomili, že inak to nejde. "Niekedy mi to už pripadá, akoby som nosil drevo do lesa. V pravidelných periódach sa to totiž opakuje a vždy musím použiť hlas na to, aby bol zase na pár zápasov pokoj. Toto sú hráčky, ktoré nehrajú basketbal na amatérskej úrovni, tak by si to podľa mňa mali uvedomiť aj samy, že takéto poňatie, aké predviedli v prvom polčase, sa vôbec nezlučuje s ich pracovným zaradením."