Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Karnay: Marijampole nepatrí k outsiderom

Sportnet|Publikované 22. nov 2006 o 23:00

Košice Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice čaká dnes veľmi dôležitý duel v boji o postup zo základnej skupiny Európskeho pohára FIBA. O 18. hodine

privítajú v domácej Infiniti aréne litovského vicemajstra Arvi Marijampole. Ak výchdniarky zvíťazia, postup už viacmenej budú mať vo vrecku a definitívne ho budú môcť potvrdiť o týždeň opäť doma proti Trutnovu. Prípadná dnešná prehra by však znamenala komplikácie, ktoré si slovenský majster nechce pripustiť.

V utorok predpoludním bol ešte tréner K Cero V.O.D.S. trošku nervózny z toho, či sa k nemu dostane DVD z vystúpenia Marijampole doma s Trutnovom, aby mal možnosť vidieť v akcii súpera, ktorý bol dovtedy veľkou neznámou. Včera tieto starosti už nemal, DVD si cestu do Košíc našlo, a tak si kormidelník mohol hru litovského celku naštudovať. "Nebol by som rád, keby nás Marijampole prekvapilo. Už minulý týždeň Dinamo Moskva, aj keď sme vedeli, kde asi môžu byť posunutí, nás totiž zaskočilo. Jednoznačne som preto chcel vidieť Marijampole na DVD, aby som si o nich mohol urobiť obraz. Našťastie, to DVD k nám dorazilo," vykreslil V. Karnay. Pochopiteľne, zaujímalo nás, čo z neho vyčítal. "Snažia sa hrať cez podkošovú dvojicu Razmaiteová Crockettová. Prvá je livotská reprezentantka so 196 cm, druhá Američanka, ktorá má síce o desať centimetrov menej, ale je veľmi pohyblivá a skokansky disponovaná. Individuálne je na tom ozaj dobre. Na druhej strane, Marijampole má dosť úzky káder, viacmenej točí len šesť hráčok. Dúfam, že nás čaká zaujímavý duel, lebo tento súper určite nepatrí medzi outsiderov," varuje lodivod K Cero V.O.D.S.

Napriek tomu, jeho zverenky sú favoritkami, už aj z toho hľadiska, že Marijampole doma zdolalo Trutnov len tesne o jediný bod, kým Košice v Trutnove vyhrali hladko o 44 bodov. Navyše, pri ambíciách, aké košický klub má, si domáce zaváhanie s týmto súperom dovoliť nemôže. "Samozrejme, že žiadne zaváhanie si nepripúšťame, aj keď vieme, o čom je ženský basketbal. Stačí sa pozrieť do nedávnej minulosti, keď sme s Trutnovom hrali v Eurolige a doma sme vyhrali len o dva body, kým vonku o osemnásť. Dúfam, že odvtedy sme sa už niekde posunuli, nenecháme nič na náhodu a od začiatku sa pokúsime dať Marijampole najavo, kto bude v tomto stretnutí pánom na ihrisku. Verím, že našu snahu zavŕšime víťazstvom, najlepšie s výrazným bodovým odstupom, aby sme si poistili postup," uzavrel tréner Karnay.

Mazzanteová bude chýbať

V 6. minúte predchádzajúceho duelu Pohára FIBA proti Dinamu Moskva ostala po jednom zo súbojov na zemi ležať osobnosť K Cero V.O.D.S. Kelly Mazzanteová. Slzy v očiach a bolestivý výraz tváre neveštili nič dobrého a Američanka si už v ďalšom priebehu zápasu nezahrala. "Kelly má ťažký výron členku, no našťastie sa nepotvrdili prvé dohady a zlomenine alebo roztrhaných väzoch," informoval generálny manažér K Cero V.O.D.S. Daniel Jendrichovský, ktorý v pondelok ešte nevylučoval ani možnosť, že bude k dispozícii už na zápas s Marijampole. "To by však bol skôr zázrak. Verím však, že čoskoro bude opäť pripravená zasiahnuť do hry, jej štart v ďalšom súboji proti Trutnovu vyzerá reálne." Včerajšie čerstvejšie informácie boli také, že Mazzanteová naozaj dnes ešte na palubovku nevybehne. "Je to na 99 percent. Vieme teda, že budeme musieť zmeniť štýl a taktiku, a preto sme na tréningoch mali dosť veľa práce," povedal nám včera predpoludním tréner družstva Vladimír Karnay.

Súper vedie Baltickú ligu

Ústrednou postavou litovského Arvi Marijampole by mala byť skúsená reprezentantka Diana Razmaiteová. Pivotka s výškou 196 centimetrov, ktorá bola s národným tímom aj na tohtoročných majstrovstvách sveta v Brazílii, v predchádzajúcom dueli proti českému Trutnovu nastrieľala 22 bodov. V kádri figurujú aj dve legionárky Američanka Willnett Crockettová a Ruska Julia Karavajevová. Marijampole patrí v aktuálnej tabuľke litovskej ligy po 5. kole druhá priečka, keď prehralo len na pôde euroligového Vilniusu. Okrem domácej súťaže pôsobí klub aj v Baltickej lige, ktorú po štyroch kolách vedie bez prehry. Marijampole porazilo tri bieloruské celky Olympiu Grodno, Minsk 2006 a Berezinu Borisov i ukrajinský Olymp NAEK Jugnoukrainsk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.