Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Karnay hromžil nad prístupom hráčok

Sportnet|Publikované 27. okt 2008 o 23:00

Šándorčínová sa na Košice veľmi tešilaPoriadne rozladený bol po včerajšom dueli Stredoeurópskej ligy tréner basketbalistiek BSS Košice Vladimír

Šándorčínová sa na Košice veľmi tešila

Poriadne rozladený bol po včerajšom dueli Stredoeurópskej ligy tréner basketbalistiek BSS Košice Vladimír Karnay. Jeho zverenky po "čajovom" výkone podľahli Karlovym Varom 59:60.

KOŠICE. Východniarkam pritom hosťujúci tím ponúkal výhru ako na podnose, keď 22 sekúnd pred koncom hráčka českého kolektívu Sedláčková nepremenila za stavu 59:60 ani jeden trestný hod. Košičanky však záverečnú akciu zbabrali a skóre sa už nemenilo.

Ako by len odpočinúť si

Košičanky by si však za výkon výhru vari ani nezaslúžili. "Plne súhlasím, poplietli sme si totiž prístup k zápasu. Ten nezodpovedal skutočnosti, že sa hralo vážne stretnutie," hromžil tréner BSS Vladimír Karnay. Rozčúlilo ho, že jeho zverenky neprikladali tomuto súboju dôležitosť podobnú extraligovým bojom, hoci hazardovať s menom klubu v súťaži, ktorej sa účastnia aj zahraničné družstvá, neradno. "Iste, veď je to medzinárodná súťaž a výsledok ide do sveta. Dievčatá však k tomu pristúpili akoby šlo o nejakú formu prípravného zápasu."

Pri vyššej koncentrácii mohol aktuálne ôsmy tím českej ligy odchádzať porazený. "Nehovoril by som len o koncentrácii, ale o celkových myšlienkových pochodoch. Niektoré hráčky si mýlia profesionálny basketbal s amatérskym. Dnes mi to pripadalo, ako keď sa za socializmu chodilo do zamestnania iba pre výplatu a odpočinúť si," dodal kormidelník domáceho celku.

Synovec dostal autíčko

V drese BK Lokomotíva Karlove Vary sa predstavila aj odchovankyňa košického basketbalu Katarína Šándorčínová. "Veľmi som sa na ten zápas tešila, veď v Košiciach som naposledy hrala ešte za môjho pôsobenia v Cassovii, odvtedy som tu možnosť nemala. Cítila som sa veľmi uvoľnene a hralo sa v pohode. Azda to bolo spôsobené aj tým, že sme tu mohli len prekvapiť. V poslednej chvíli sa totiž rozhodlo, že pre problémy s chrbtom nepocestuje naša kapitánka. Šestnásťhodinové teriganie vo vlaku by jej iste neprospelo a na poste pivotky sme tak boli citeľne oslabené. Chvíľami sme však hrali veľmi dobre, ale v niektorých momentoch to bolo i hrozné. Niektoré akcie sa nám však ozaj vydarili."

Rozohrávačka bola rada, že v hľadisku opäť mohla vidieť známe tváre, rodinu i priateľov. Cez polčasovú prestávku stihla potešiť aj svojho štvorročného synovca Peťka, ktorému priniesla darček v podobe autíčka.

So včerajším tesným víťazstvom mohli byť hráčky Karlovych Varov spokojné, ale celkovo si v tejto sezóne až tak výskať nemôžu, keďže ôsma priečka v najvyššej českej súťaži nezodpovedá predstavám zástupcov klubu. "Ciele máme naozaj opäť veľmi vysoké, minimálne štvrté miesto a ak by sa podarilo, siahnuť aj na medaily. Máme teda čo doháňať a bude to veľmi ťažké."

Šándorčínová si pôsobenie v kúpeľnom meste pochvaľuje. "Za tie roky si už s trénerom rozumieme. Viem presne čo odo mňa chce. Je tam aj úžasný kolektív."

MARIÁN ŠPACAI

FAKTY

BSS Košice - Karlove Vary 59:60 (34:33)

Najviac bodov: Aubryová 13, Krasnočková 11, Pindrochová 10 - Větrovcová 15, Sedláčková 11

Ďalší výsledok: Post Viedeň - Nitra 48:78.

1. Nitra220162:1094

2. Karlove Vary220121:1064

3. BSS Košice312207:2104

4. Strakonice202113:1482

5. Post Viedeň10148:781

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.