Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Karhanov Wolfsburg povedie Holger Fach

Sportnet|Publikované 7. jún 2005 o 00:00

WOLFSBURG - Novým trénerom nemeckého futbalového klubu VfL Wolfsburg sa stal Holger Fach (na snímke TASR/AP) . Štyridsaťdvaročný kouč podpísal kontrakt do 30. júna 2007. Fach na lavičke tímu, v ktorom hráva aj slovenský reprezentant Miroslav Karhan, ...

WOLFSBURG - Novým trénerom nemeckého futbalového klubu VfL Wolfsburg sa stal Holger Fach (na snímke TASR/AP) . Štyridsaťdvaročný kouč podpísal kontrakt do 30. júna 2007. Fach na lavičke tímu, v ktorom hráva aj slovenský reprezentant Miroslav Karhan, nahradí Belgičana Erica Geretsa. "V Holgerovi Fachovi sme získali osobnosť s veľkými futbalovými znalosťami a množstvom bundesligových skúseností," povedal generálny manažér Wolfsburgu Thomas Strunz. Fach naposledy trénoval v Mönchengladbachu, ktorý po sérii neúspešných výsledkov opustil vlani v októbri.

"Na pôsobenie vo Wolfsburgu sa teším, je to pre mňa výzva," povedal Fach. V súvislosti s novým trénerom sa v kuloároch spomínali Dieter Hacking či Bernd Schuster, predstavenstvo klubu sa napokon rozhodlo pre Facha.

Karhanov tím odštartoval uplynulú sezónu impozantne a ešte koncom novembra 2004 viedol tabuľku. Na jar však mali výkony klesajúcu tendenciu a deviate miesto bolo pre vedenie i pre fanúšikov sklamaním.

(sita, afp, tasr)

Súvisiace články