Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Karate hviezda z Prešova. Lucia Langošová je majsterkou Slovenska

Lucia po tréningu, vždy s úsmevom. (Autor: archív KK)
Mária Dudová-Bašistová|Publikované 11. máj 2018 o 22:00

Svoj talent a húževnatosť opäť raz pretavila do fantastického úspechu.

Karatistka Lucia Langošová: fotogaléria

7.5.2018

PREŠOV. Meno Lucia Langošová nie je v športovom svete neznáme. Táto krásna a šikovná mladá žena opäť raz potvrdila svoje kvality a do Prešova priniesla hneď tri medaily a titul majsterky Slovenska.

„Pocity po zisku titulu sú nepopierateľné. Posledné roky sa mi na týchto MSR veľmi nepodarilo dostať sa do finále. Až keď som sa vrátila do Prešova, začala poriadna drina s trénermi a „sparingáčmi“. Všetka tá naša drina priniesla ovocie nielen v titule, ale aj vo výkone. Je to úžasný pocit byť najlepšia na Slovensku,“ vyznala sa po zisku medailí Lucia.

Ako čerešnička na torte

Už v deň súťaže, ktorá bola vrcholom Luciinej sezóny, vedela, že pôjde na maximum.

„Ráno pred súťažou som sa cítila skvelo oddýchnutá a nabudená. Vedela som, že idem podať najlepší výkon, aký len viem a pobiť sa za seba a za môj klub Junior Prešov,“ vyznala sa Lucia.

„Zisk troch medailí bola pre mňa čerešnička na torte, v ktorých zisk som dúfala, pretože som vedela, že sme na tom makali celý čas. Vrcholom bol zisk striebornej medaily v kategórii ženy do 61 kg, kde som nebola ďaleko od zisku zlata,“ opísala Langošová.

Porazí čoskoro aj Suchánkovú?

Luciiným rivalom je na zápasoch pravidelne Inga Suchánková. Zápasy s ňou patria k vyrovnaným bojom.

„Inga Suchánková je veľmi kvalitná zápasníčka a už skôr som ju mala na lopate. Na minuloročných majstrovstvách som na ňu nezabodovala a tento rok som viedla polovicu zápasu. Vidím to tak, že porážka Ingy sa už blíži,“ smeje sa Lucia. Ich tohtoročný duel vidí aj sebakriticky.

„Zápas tento rok hodnotím aj pozitívne, ale aj z mojej strany negatívne, keďže bodovala vďaka mojim chybám. No my makáme ďalej a z chýb som sa poučila,“ konštatuje Lucia.

Pomohla aj iným

Lucia v družstvách zápasila však nie za Prešov, ale za Žilinu. Prečo?

„Keďže som jediná seniorka u nás v klube – a to nie že som stará,“ smeje sa Lucia, „oslovil ma domáci klub Žilina, ktorý MSR organizoval, či mám záujem zápasiť a pomôcť k ceste za zlatom v ich farbách. Samozrejme som súhlasila a ďalší titul v skvelej spolupráci bol náš.“

Nielen športový duch, ale aj veľké srdce

Skvelá karatistka však nezabúda ani na iné aktivity, aktivity pre druhých. Opäť aj toto leto v auguste na Sigorde pri Prešove organizuje Karate Klub vo svojej réžii Karate Camp a dokonca i Športový tábor pre nekaratistické detičky.

„Minulý rok sa náš Karate Camp veľmi vydaril. Deti budú mať aj tento rok možnosť byť na čerstvom vzduchu a športovať. Čakajú ich skvelé tréningové jednotky, ktoré sú vedené formou hry. Deti by sa mali hýbať a my pristupujeme k tréningom, kde základ je všeobecná pohybová činnosť a hlavne je to pre deti zábavné. Týmto chcem osloviť rodičov, aby neváhali a prihlásili deti na tento skvelý Karate Camp, resp. Športový tábor.

Byť raz na olympiáde

Lucia si po zisku vzácnych ocenení veľmi praje, aby mohla čerstvo získané tituly neskôr obhájiť. Okrem toho však má ešte jeden veľký sen.

„Najväčší sen je sa zúčastniť olympijských hier, ktoré sa budú konať v Tokiu v roku 2020, a samozrejme odniesť si cenný kov. To je podľa mňa najväčší sen každého vrcholového športovca,“ vyznáva sa Lucia.

Súťažná sezóna pre Luciu však ešte nekončí.

„Najbližšie ma čakajú ešte nejaké súťaže v rámci prípravy na ME, ktoré sa budú konať v Taliansku, kde budem obhajovať tituly majsterky Európy. Takže držte mi palce, a to 16. júna 2018,“ apeluje šikovná karatistka.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.18/2018. V predaji od stredy 9. 5. do pondelka 14. 5.

Autor: Mária Dudová-Bašistová

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.