Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Karašove komplikácie: Človek mieni, pánboh mení

Kamil Karaš. Netuší, ako to dopadne... (Autor: Judita Čermáková)
Bohuslav Matia|Publikované 11. aug 2016 o 22:00

Kamil Karaš avizoval, že vedenie Leczna robí všetko pre to, aby mohol na pohárový duel nastúpiť.

KOŠICE. Jeho meno sme hľadali v zostave poľského prvoligistu Górnik Leczna na utorkový pohárový zápas na pôde druholigového tímu Miedž Legnica, lebo 25-ročný stredopoliar Kamil Karaš avizoval, že vedenie „baníkov“ robí všetko pre to, aby mal včas vybavené prestupové formality a mohol na pohárový duel nastúpiť.

Lenže, hľadali sme márne, Kamil Karaš nefiguroval ani v základnej zostave Górnika Leczna, ani medzi náhradníkmi.

„Nastali totiž komplikácie, pretože vedenie klubu potrebovalo od Košičanov ešte nejaké papiere, ktoré mali zaslať na zväz, ale tie z Košíc neprišli. Už tri dni som mal byť naspäť v Poľsku, ale stále som doma, v Košiciach,“ z hlasu Kamila Karaša bolo cítiť frustráciu z toho, ako sa všetko vyvíja.

Nevie, prečo to Košičania blokujú

„Z Poľska som minulý piatok odchádzal s tým, že som podpísal zmluvu a mal ju už len potvrdiť prezident Górnika, takže som bol presvedčený, že všetko je v poriadku. Bol som plný optimizmu, že sa to podarilo, že doma budem do nedele a potom sa do Poľska vrátim. Lenže, volal mi manažér, že mám ešte vyčkať, že sa veci trochu komplikujú. Prešli však už ďalšie štyri dni a nič, stále som v Košiciach. Že sa to všetko rieši. Sám neviem, ako to dopadne, kedy sa to vyrieši a prečo to Košičania, neviem, či úmyselne, blokujú, keď som voľný hráč.“

Môže byť kameň úrazu v odstupnom? „Ja si myslím, že ide skôr o peniaze, ktoré mi Košičania dlhujú...“

Bol nastavený na pohár

Kamil Karaš zmeškal pohárový zápas s Legnicou, ale čo je horšie, počas čakania na ortieľ vypadol aj z tréningového rytmu.

„Bol som nastavený tak, že v utorok  v pohári za Górnik určite nastúpim (pre zaujímavosť, Górnik zvíťazil na ihrisku súpera 3:2 a postúpil do osemfinále Poľského pohára – pozn.), ale ako sa vraví, človek mieni a pánboh mení... Namiesto toho, aby som už trénoval s mužstvom Górnika, doma si chodím aspoň zabehať a nejaký čas trávim v posilňovni. A stále netrpezlivo čakám, ako sa to vyvinie.“

Autor: Bohuslav Matia

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.