Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Kapitolu v belasom drese čochvíľa uzavrie, degradovanie do béčka ho zaskočilo a preto túži po cudzine

Sportnet|Publikované 26. nov 2002 o 23:00

Bratislava - Tak sa zdá, že čochvíľa uzavrie slovanistickú kapitolu Marek Petruš (na snímke vľavo). Libero, ktorý sa v poslednom období úplne stratil

z prvoligovej scény. "Nadšený tým, čo sa udialo, nie som, to je jasné," riekol futbalista, ktorý prišiel na Tehelné pole z Tatrana Prešov, ale onedlho sa poberie zrejme inde. "Nepopieram, že som na odchode, hoci mi zmluva v belasom drese končí až v lete 2003. Zaujíma ma iba prestup."

Odchovanec zeleno-bieleho dresu sa dostal v jeseni do nemilosti osudu. Nie div, že východisko vidí v zmene farieb. V pitvaní tejto témy ale zachoval zdržanlivý postoj. "Vzájomne sme sa s funkcionármi dohodli, že pôsobenie v inom tíme by bolo najlepším riešením pre obe strany." Či to bude nejaký iný slovenský prvoligový klub alebo zahraničný, to ešte nechcel Petruš rozmazávať. Naznačil iba, že "nerád by som behal naďalej po našich trávnikoch, chcem to skúsiť vonku." V októbri, keď sa Marek objavil v slovanistickej rezerve, padol návrh, že v zime bude aktuálne pobrať sa preč. "Možno v januári to už bude vyriešené, pracuje na tom môj manažér."

Pravdaže, Slovan bude chcieť na prestupe neprerobiť, skôr zarobiť. "Navrhol som možnosť vzdať sa niektorých mojich peňazí, aby ma pustili zadarmo. Ústne s tým činovníci súhlasili, ale na papieri to nemám." Posledný raz sa východniar prezentoval v áčku Slovana v zápase v Košiciach proti 1. FC. Potom ho šupli do béčka. Tréner Dušan Radolský nebol s jeho hrou spokojný. V rezerve absolvoval pár stretnutí, kormidelníci jeho výkon kvitovali, nuž aj prekvapilo, že nedostal opätovnú šancu na návrat medzi elitu. "Na moju smolu v zápase v Senici v 91. minúte som dostal červenú kartu, nasledoval dištanc na päť stretnutí a tým sa pre mňa jeseň skončila. Nevedno však, či by som sa v prvej lige ešte objavil nebyť tohto vylúčenia. Asi nie." Vylúčenie bolo za udretie protihráča v súboji, pričom červenú kartu mu ukázal práve prešovský rozhodca. "Asi videl situáciu celkom inak. Priznávam, že lakeť tam bol, hoci nesmeroval do tváre, ale do oblasti brucha v zápale boja."

Degradovanie na pozíciu béčkara neznášal hráč zvyknutý pohybovať sa v najvyššej súťaži bez rozpakov. "Nebolo to nič príjemné. I tento tím bol v kríze a hral slabo, bolo mu treba pomôcť. Naposledy predtým som hral za rezervu ešte v Tatrane ako šestnásťročný..." Petruš nereptal na rozhodnutie trénera Dušana Radolského. "Nemám nič proti nemu, je to dobrý kouč . Vysvetlil mi, že moje výkony v áčku neboli najlepšie. Začiatok súťaže nezastihol celé mužstvo na vrchole formy. Kolektív bol v štádiu formovania, niektorí však boli na tom herne ešte horšie ako ja." Odskákal si to iba on, nikto iný sa nesťahoval do II. ligy. "V prvej lige som odohral sedem celých zápasov a nechápal som iba to, prečo som predtým nebol striedaný, ak sa niečo na mojej hre nepáčilo. Prípadne prečo som nemal kratšiu pauzu. Naopak, zrazu prišiel radikálny rez." Keď slovanisti kupovali Dzúrika z Interu, dalo sa tušiť, že pozícia Petruša bude sťažená. On ale namietal, že reprezentant Slovenska nie je typickým liberom alebo stopérom a jeho miesto je skôr v zálohe ako v obrane. Tak či tak dvojročný kontrakt bývalá opora Tatrana nenaplní, prežíva najhoršiu etapu vo svojej kariére. "Pre mňa je dôležitejšie to, že manželka porodila v októbri dcérku, to nám robí radosť. Dianie vo futbale je len krátkodobou záležitosťou, epizódou v mojom živote ."

Pred časom si M. Petruš vyskúšal i legionárske chodníčky, zažil aj peripetie, no napriek tomu ho to neodrádza od úmyslu vybrať sa po nich znovu. Ak mu vyjde to, čo má na muške, možno mnohí zostanú prekvapení.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.