Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Kapitánovi Krakovskému zmena postu vyhovuje

Sportnet|Publikované 21. jan 2009 o 23:00

Z ľavého obrancu sa opäť stal defenzívny stredopoliar. Na zimnom sústredení to zvláda bez problémov. Z. ŠÍRAVA. Kapitánom michalovských futbalistov

Z ľavého obrancu sa opäť stal defenzívny stredopoliar. Na zimnom sústredení to zvláda bez problémov.

Z. ŠÍRAVA. Kapitánom michalovských futbalistov v tejto sezóne je Peter Krakovský. Hráč, ktorý prišiel do MFK Zemplín iba týždeň pred štartom súťaže, si okamžite vyslúžil pásku na ľavej ruke, čo šokovalo aj jeho samotného. Ale keďže to bola tajná voľba mužstva, rešpektoval to a Michalovčania nebanujú. Získali správneho šéfa mužstva, ktorý je navyše na ihrisku oporou.

Zmena mu vyhovuje

Tréner Komanický už po skončení jesennej časti avizoval, že niektoré posty hráčsky preskupí a poniektorí jednotlivci budú na jar prekvapení. Čo sľúbil, to plní a v príprave sa Peter Krakovský objavuje na poste defenzívneho stredopoliara, hoci celú jeseň absolvoval ako ľavý obranca. "Mne osobne táto zmena vyhovuje, už v Košiciach i v Rakúsku v drese Kapfenbergu som hrával na tomto poste, takže to nie je pre mňa nič nové. A priznám sa, že v strede poľa sa mi viac páči, som tam častejšie s loptou, čo mi vyhovuje," priznal Peter Krakovský, ktorý vyfasoval za vylúčenie v poslednom kole na ihrisku Humenného dištanc na dva zápasy.

Bez frflania to nejde

Peter Krakovský si momentálne odkrúca prvú zimnú prípravu v Michalovciach, ale ako priznáva, v ničom sa nelíši od tých predchádzajúcich. "Každá jedna predchádzajúca bola ťažká. Pre futbalistu je to nevyhnutné obdobie z pohľadu toho, že sa potrebuje čo najlepšie pripraviť na odvetnú časť súťaže aj po fyzickej stránke. Ale je to v pohode, za tie roky som si zvykol. Čo sa týka kolektívu, myslím si, že je to podobné. A či spoluhráči frflú? Samozrejme, veď bez toho to nejde," s úsmevom poznamenal odchovanec košického futbalu.

Chcú viac divákov

Michalovce sú po jesennej časti prvej ligy na šiestom mieste, ale iba so štvorbodovou stratou na vedúci Inter Bratislava. Zaujímalo nás, o čo bude kolektív MFK Zemplín na jar hrať? "O čo najlepšie umiestnenie. Hlavne sa chceme sústrediť na domáce zápasy, aby sme prilákali aj divákov. Hoci nám jeseň oproti predošlej jari vyšla, fanúšikov z hľadiska nepochopiteľne ubúdalo. Bavili sme sa o tom aj v kabíne medzi hráčmi, ale na žiadne rozumné vysvetlenie sme neprišli. Myslíme si však, že Michalovce sú futbalové mesto a aj my si zaslúžime väčšiu podporu z tribún. Veríme, že na jar sa to omnoho zlepší," dodal Peter Krakovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.