Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Kapitánom tenisových tímov ponúknu predĺženie zmlúv

Nehrajúci kapitán Miloš Mečíř s renisovými reprezentantmi Lukášom Lackom, Andrejom Kližanom. (Autor: SITA)
TASR|16. okt 2013 o 14:31

Lipták bol s fedcupovým tímom blízko k postupu do finále, Mečíř udržal daviscupový tím v 1. skupine.

BRATISLAVA. Slovenský tenisový zväz ponúkne kapitánovi fedcupového tímu Matejovi Liptákovi a kapitánovi daviscupovej reprezentácie Miloslavovi Mečířovi predĺženie zmlúv.

Informoval o tom generálny sekretár STZ Igor Moška.

"Rozhodli sme sa, že Milošovi Mečířovi i Matejovi Liptákovi ponúkneme predĺženie kontraktu. Maťo dosiahol v tomto roku s dievčatami skvelé semifinále svetovej skupiny. Miloš udržal tím v 1. skupine euro-africkej zóny, čo nebolo jednoduché, lebo sme mali ťažkých súperov," povedal Moška.

"Verím, že rok 2014 bude pre nás ešte úspešnejší najmä v Davisovom pohári, kde chceme zabojovať o svetovú skupinu. Dúfam, že nám konečne bude priať žreb. Vo Fed Cupe nás vo februári čakajú v NTC silné Nemky, ktoré sú momentálne vo veľmi dobrej forme," uviedol.

Lipták prevzal fedcupové žezlo začiatkom roka 2009 po Mojmírovi Mihalovi a v apríli bol so svojimi zverenkami blízko k postupu do finále. Slovenky viedli po úvodných dvojhrách v moskovskom Krylatskom nad domácim Ruskom 2:0, no družstvo kapitána Šamiľa Tarpiščeva napokon otočilo nepriaznivý vývoj.

Mečíř je daviscupovým kapitánom od začiatku účinkovania Slovenska v prestížnej súťaži. V roku 2005 postúpil s tímom až do finále bojov o "šalátovú misu", v ktorom Slováci prehrali s Chorvátskom 2:3.

Súvisiace články