Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Kapitán víťaznú zostavu nemení

Sportnet|Publikované 6. júl 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Kapitán tímu Slovenska v tenisovom Pohári federácii Mojmír Mihal nominoval na barážový zápas o postup do II. svetovej skupiny s Thajskom v Bratislave (15. a 16. 7.) štvoricu Daniela Hantuchová, Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková, ...

BRATISLAVA - Kapitán tímu Slovenska v tenisovom Pohári federácii Mojmír Mihal nominoval na barážový zápas o postup do II. svetovej skupiny s Thajskom v Bratislave (15. a 16. 7.) štvoricu Daniela Hantuchová, Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková, Janette Husárová.

"Rozhodol som sa nemeniť víťaznú zostavu. Nastúpia hráčky, ktoré pred tromi mesiacmi vybojovali postup v euro-africkej zóne v bulharskom Plovdive," povedal Mihal. Doplnil, že z hráčok v prvej stovke svetového rebríčka sa Jarmila Gajdošová sa už dávnejšie vyjadrila, že tohto roku nebude reprezentovať, a Martine Suchej odmietol zväz splniť finančné požiadavky. Slovensko vlani vypadlo po prehre v baráži v Thajsku 1:4 zo svetovej skupiny a tohto roku v zóne zdolalo Luxembursko 3:0, Holandsko 2:1, V. Britániu 2:1. Víťazstvo nad Thajskom by vrátilo naše tenistky medzi elitu.

Súper z Ázie pricestuje do Bratislavy v utorok bez svojej najlepšej hráčky Tamarine Tanasugarnovej (164.), ktorá sa zranila minulý týždeň vo Wimbledone. "V tejto situácii sme favoritmi, ale musíme to potvrdiť na dvorci. Zápas nesmieme podceniť," upozornil kapitán slovenského tímu. Jednotkou tímu hostí tak bude Suchanun Viratprasertová (216.). Thajsko v aprílovom zápase II. svetovej skupiny Pohára federácie prehralo v Bangkoku s Českom 1:4, pričom jediný bod získala Viratprasertová v súboji s Ivetou Benešovou.

Slovenský tím má v Národnom tenisovom centre zraz v pondelok, centrálny dvorec s tvrdým povrchom Premier a hľadiskom pre 3000 divákov je už pripravený. Bude sa hrať pri zatvorenej streche. Cena vstupenky je 100 korún. V sobotu odštartujú prvé dve dvojhry od 15.45 h a na druhý deň zvyšné dva single i záverečná štvorhra od 14.00 h. Slovensko hrá v Pohári federácie doma po dvoch rokoch, Osemnásta hráčka aktuálneho svetového rebríčka Daniela Hantuchová sa predstaví domácim fanúšikom po štyroch rokoch.

(on)

Súvisiace články