Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Kapitán verí, že na ľad sa vráti čo najskôr

Dukle chýba. R. Šechný vynechal tri posledné zápasy. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 6. dec 2014 o 00:00

Šechného vyradila z hry infekcia, pauzuje už dva týždne. Kedy ho opäť uvidíme v zostave Dukly?MICHALOVCE. V posledných troch zápasoch chýbal na súpiske prvoligových Michaloviec ich kapitán a najproduktívnejší hráč Richard Šechný.

Opora „vojakov“ nezvykla v predošlých sezónach často pauzovať, tak sme zisťovali, čo sa skrýva za absenciou prešovského rodáka v zostave jedného z popredných celkov súťaže.

Kožný zápal

Urasteného centra sme mohli v akcii vidieť naposledy v domácom súboji s Liptovským Mikulášom, ktorý sa odohral ešte 21. novembra. Odvtedy na jeho konto nepribudol žiadny štart.

„Chytil som kožnú infekciu na pravej nohe, ktorá sa volá ruža. Tri dni som mal štyridsiatky, tak som dostal dvoje antibiotík a nejakú mastičku, lebo sa mi spravil nejaký zápal kože, taký červený fľak,“ ozrejmil príčiny svojej absencie Richard Šechný.

Nevedel povedať, kedy sa vráti na ľad. Múdrejší bude až v pondelok.

„Zoberú mi krv aj moč, a keď bude všetko v poriadku, tak v utorok by som už mal začať s tréningom,“ uviedol skúsený 43-ročný hokejista, ktorý aj napriek svojmu vysokému veku stále patrí medzi najlepších hráčov súťaže.

Začína byť nervózny

Bez Šechného v zostave má HK Dukla v tejto sezóne zatiaľ bilanciu dve výhry a dve prehry (Richard totiž vynechal aj duel 21. kola v Detve).

Kapitánova absencia je citeľná nielen na ľade, ale aj v kabíne. Kedy ho preto uvidíme opäť v zápasovom drese?

„Uvidí sa podľa výsledkov, ak budú v poriadku a v utorok začnem trénovať, tak v stredu v Trnave ešte hrať určite nebudem, najskôr nastúpim v piatok doma proti Považskej Bystrici,“ prezradil bývalý slovenský reprezentant.

Kým v predchádzajúcich dvoch ročníkoch vynechal dokopy len dve stretnutia, teraz už štyri, preto mu už hokej chýba.

„Už je to na mňa dlho, druhý týždeň som len doma, nikde ani nechodím, keďže beriem antibiotiká, už som z toho trochu aj nervózny. Čím skôr nech sa to zahojí, aby som mohol ísť do svojho stereotypu,“ uzavrel R. Šechný.

Súvisiace články