Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Kapitán verí, že exligista spod Zobora priláka dosť ľudí

Narazia na silného súpera. Michal Gallo verí, že všetky body zostanú doma. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 25. apr 2015 o 00:00

Michalovčania dnes narazia na Nitru, domáci chcú urobiť ďalší krok k vytúženému cieľu.MICHALOVCE. Nepochybne najatraktívnejší jarný súper dnes pricestuje na michalovský futbalový štadión.

Po vyše desiatich rokoch sa pri Laborci predstavia futbalisti Nitry, ktorí uplynulých deväť sezón strávili v najvyššej súťaži. Vtedy sa zrodilo víťazstvo Zemplínčanov 1:0 (písal sa 1. august 2004 a gól strelil Miroslav Tóth).

A tí by určite neboli proti, keby sa rovnaký výsledok zopakoval aj tentoraz.

Potvrdiť výhru zvonku

Mužstvo spod Zobora by mohlo dnes o 17.30 hod. pritiahnuť peknú divácku návštevu, futbalu by malo priať aj príjemné počasie.

„Ja osobne verím, že príde dosť ľudí, pretože v tabuľke sme hore a na prvé miesto strácame iba dva body. Aj Nitra je lákadlom, len nedávno hrala prvú ligu, trénuje ju Michal Hipp, ktorý v minulosti viedol aj slovenskú reprezentáciu. Dúfam, že diváci na štadión prídu a aj nás poženú vpred,“ povedal kapitán MFK Zemplín Michal Gallo.

So svojimi spoluhráčmi v nadstavbe o postup ešte zatiaľ nestratil ani bod a neinkasoval ani jeden gól.

„Keby sme mali takú bilanciu aj po dnešnom súboji, tak boli by sme spokojní. Bol by to ďalší krok k nášmu cieľu. Máme to dobre rozbehnuté, ale stále zaostávame o dva body. Dnes však musíme potvrdiť tie tri získané vonku v Seredi.“

Ubránia Pauknera?

Hoci Nitre patrí v tabuľke prelínačky až siedma priečka, bude to zatiaľ najsilnejší súper, ktorý nastúpi v Michalovciach.

V kádri má dokonca aj najlepšieho strelca súťaže Matúša Pauknera, ktorý má na svojom konte rovných dvadsať presných zásahov.

„Musíme si na neho dávať pozor a sledovať jeho pohyb, nie náhodou dal už toľko gólov. Ak jeho ubránime, som presvedčený, že gól nedostaneme a určite nejaký dáme. Doma sme silní, preto verím, že s Nitranmi si poradíme,“ pokračoval M. Gallo, ktorý vyrastal v ružomberskej futbalovej škole.

Pilier michalovskej obrany si myslí, že „hippovci“ prídu do metropoly Zemplína s nasledovnou taktikou: „Podľa mňa budú chcieť viac hrať futbal, ale tak, aby neinkasovali. A určite budú hrať na rýchle protiútoky.“

Súvisiace články