Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Kapitán svojmu tímu verí i po ďalšej domácej strate

Sportnet|Publikované 18. máj 2014 o 22:00

V treťoligovom dueli Lokomotívy Košice a žilinskej rezervy bolo tým najkrajším vnemom pôsobenie asistentky rozhodcu Miroslavy Obertovej.

DRUŽSTEVNÁ P/H. Ak to trochu preženieme, v treťoligovom dueli jedenástej Lokomotívy Košice a lídra tabuľky - žlinskej rezervy – bolo tým najkrajším vnemom pôsobenie asistentky rozhodcu Miroslavy Obertovej.

A teraz vážne. Nemožno súperiacim mužstvám uprieť vynaloženené úsilie, ale futbalového krásna videla hŕstka divákov pramálo.

A aj toho viac ponúkol súper Košičanov. V čom videl príčinu ďalšej domácej straty kapitán potomkov slávnej Loky Martin Hloušek?

„Nedá sa vyhrávať bez gólov. A v takom súboji sa musí využiť i tá jediná šanca, ktorú nám konkurent ponúkol. My sme ju premeniť nedokázali. Tým sa nedostávame do pohody a tá má potom obrovský vplyv na celkový výkon. My chceme, možno až príliš. Ak k tomu prirátame určitú neskúsenosť mladých hráčov plus absenciu opôr, nie div, že už po niekoľkýkrát vychádzame naprázdno aj vo vlastnom prostredí. Bol to zápas o jednom góle. Ten dali Žilinčania aj vinou nášho malého zaváhania pri štandardke a skaza bola zavŕšená,“ s obrovským sklamaním hľadal slová na vysvetlenie ofenzívny stredopoliar Lokomotívy.

Do finále súťaže už veľa zápasov nezostáva. Verí tento 34–ročný skúsený harcovník naplneniu túžby v podobe postupu?

„Samozrejme, kým žije šanca, budeme sa o ňu biť. Nie je to jednoduché a už vôbec nie také, aké si možno kde kto myslel pred začiatkom tohto ročníka. Ale kabína je v poriadku a tam si nepripúšťame, že by sa nám to nemalo podariť. Len sa musíme vyhýbať týmto bodovým výpadkom. Nik to za nás neuhrá, na to sme tu my. Treba viac pokoja, sebavedomia a úsilia a verím, že pri záverečnom rátaní sa budeme usmievať,“ nevzdáva sa Martin Hloušek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.