Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Kapitán splnil sľub - vyšibal a oblial hráčky

SITA|Publikované 17. apr 2006 o 18:58

PLOVDIV 17. apríla (SITA - od vyslaného redaktora Daniela Šargu) - Kapitán slovenského fedcupového tímu Mojmír Mihal splnil svoj sľub ešte z Bratislavy a na Veľkonočný pondelok ráno pred vstupom do turnaja ...

PLOVDIV 17. apríla (SITA - od vyslaného redaktora Daniela Šargu) - Kapitán slovenského fedcupového tímu Mojmír Mihal splnil svoj sľub ešte z Bratislavy a na Veľkonočný pondelok ráno pred vstupom do turnaja euroafrickej zóny Pohára federácie v Plovdive oblial aj vyšibal svoje zverenky. Korbáčik si zobral so sebou dokonca aj na kurty, kde Slovenky čakal prvý súboj s Luxemburskom. V napĺňaní veľkonočnej tradície neobišiel ani Danielu Hantuchovú, ktorú navoňavkoval. "Musím povedať, že použil dobrú voňavku značky Dior," povedala v dobrej nálade slovenská jednotka. Jej deblová partnerka Janette Husárová podotkla: "Bolo to dosť nečakané, ale slušné. Veď nás čakal zápas." Mimochodom, zatiaľ čo na Slovensku práve doznievajú veľkonočné sviatky, v Bulharsku si ich ešte len budú užívať - o týždeň po nás. Bulhari totiž patria k východnému vierovyznaniu a Veľkú noc neoslavujú s ostatnou kresťanskou Európou.

Slovenky, ktoré sú v Plovdive najvyššie nasadeným spomedzi 17 tímov úspešne vstúpili do turnaja. Po solídnom výkone Hantuchovej a Rybárikovej vo dvojhre a úspešnom debli Hantuchovej s Husárovou zvládli prvú - luxemburskú prekážku hladko 3:0.


Súvisiace články