Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kapitán Slovana: Šatana v šatni nerozoberáme

Miroslav Šatan ohrozuje bránku Chabarovska. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|Publikované 16. jan 2014 o 19:49

Slovan hrá v KHL ešte o tridsať bodov, ale môže sa stať, že postup do play off už nebude mať vo svojich rukách.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana hrajú tento týždeň v domácich zápasoch KHL ako o život, aby sa priblížili k postupu do play off. Snažia sa napraviť, čo v predchádzajúcich stretnutiach pokazili. Strata na ôsme postupové miesto v Západnej konferencii je desaťbodová."

„Do konca základnej časti je ešte desať zápasov, hráme o tridsať bodov," rátal kapitán Milan Bartovič. „Chceme bodovať v každom stretnutí, ale môže sa stať, že postup už nebudeme mať vo svojich rukách."

Bakošov večer

V šiestom novoročnom súboji získal Slovan s Chabarovskom (3:2) prvé víťazstvo za tri body. Najviac k nemu pomohol štvrtý útok Bakoš - Šťastný - T. Mikúš. Svoje mikrozápasy vyhral 2:0.

„V dobrom mužstve by to tak malo byť. Raz potiahne jeden, potom iný útok," vyzdvihol mladíkov Bartovič. „Chlapci hrali priamočiaro, jednoducho, efektívne."

Šikovný pravák Martin Bakoš predviedol pri druhom góle chladnokrvné zakončenie, pri prvom dobrý prehľad a cit pre prihrávku. Vychutnal si ocenenie pre najlepšieho hráča večera.

milan bartovič

Milan Bartovič počas Zápasu hviezd KHL.

FOTO: SITA

Aj Šatan sa ukázal

V tretej tretine prišiel čas pre Miroslava Šatana, jeho pas od mantinelu premenil pred bránkou číhajúci Libor Hudáček na víťazný gól.

Šatan mal po decembrovom návrate v Slovane pomalý rozbeh, v deviatich zápasoch dal iba dva góly, nedostal sa do olympijskej nominácie.

Odvtedy je však v štyroch stretnutiach najproduktívnejším slovanistom, nazbieral šesť kanadských bodov (4 + 2). Znova je to „starý dobrý" Šatan. S jeho gólmi silnejú hlasy, že by nemal chýbať v Soči.

„Aj my hráči čítame noviny a vieme, čo sa deje," vravel Bartovič, ktorý je v nominácii s ďalšími hokejistami Slovana Sersenom, Miklíkom, Ölveckým. „Miro chytil fazónu, dostal sa do formy, je pre mužstvo veľmi platným hráčom. Ale v šatni nerozoberáme, či mal byť v nominácii, alebo nemal. Musíme mať čisté hlavy, aby sme sa mohli naplno sústrediť na naše zápasy v KHL."

V piatok od 19.00 hrá Slovan s Vladivostokom (Sport2).

Autor: Ondrej Gajdoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.