Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kapitán Mihal vyšiel Hantuchovej v ústrety

Sportnet|Publikované 19. apr 2006 o 22:00

"Daniela ma požiadala, že si doma potrebuje vybaviť určité veci. A keďže v stredu proti Fínsku som dal v zostave príležitosť mladým hráčkam, vo štvrtok a v piatok máme voľno, dohodli sme sa, že sa do Plovdivu vráti deň pred sobotňajším semifinálovým ...

"Daniela ma požiadala, že si doma potrebuje vybaviť určité veci. A keďže v stredu proti Fínsku som dal v zostave príležitosť mladým hráčkam, vo štvrtok a v piatok máme voľno, dohodli sme sa, že sa do Plovdivu vráti deň pred sobotňajším semifinálovým zápasom," povedal kapitán tímu Slovenska Mojmír Mihal o uvoľnení našej najlepšej tenistky Hantuchovej z turnaja Pohára federácie v bulharskom Plovdive.

Sama si zaplatila letenku, v piatok sa vráti k výprave. Mihal nevidí v náhlom odchode Hantuchovej žiadny problém.

"Poznali sme nepriaznivú predpoveď počasia v Plovdive na najbližšie dni, malo pršať. Daniela bude mať tak lepšie možnosti prípravy a som presvedčený, že ako pravá profesionálka si svoje tréningové penzum na dvorci odrobí," vravel. Nový kapitán pritiahol Hantuchovú do tímu v Pohári federácie po trojročnej prestávke, v zápasoch s Luxemburskom a Holandskom na bulharskej antuke sa víťazstvami nad Kremerovou i Krajicekovou zaslúžila o dôležité body.

V sobotu povedie 16. hráčka svetového rebríčka Slovensko v semifinálovom zápase o postup do baráže.

"Keď sa s Danielou dohodneme a vyjdeme jej v ústrety, viem, že potom ona vyjde v ústrety nám a oddá sa do služieb tímu. Nepoznáme ešte sobotňajšieho súpera, ale nech je to Izrael, Srbsko a Čierna Hora, Veľká Británia či hocikto iný, my máme s Hantuchovou takú silnú zostavu, že môžeme zdolať kohokoľvek z nich," doplnil kapitán.

V Plovdive sa včera popoludní spustil lejak, dvorce boli zaliate vodou, dnešný program zápasov je ohrozený. (on)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.