Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kapitán Mihal tvrdí, že postúpiť musíme cez kohokoľvek

SITA|Publikované 19. apr 2006 o 17:21

PLOVDIV 19. apríla (SITA - od vyslaného redaktora Daniela Šargu) - Slovenské tenistky zatiaľ nepoznajú meno svojho súpera v rozhodujúcom sobotňajšom súboji o postup z euroafrickej zóny do baráže o II.

svetovú skupinu Pohára federácie. Na rozdiel od A-skupiny turnaja v Plovdive sa v ostatných troch ešte nenaplnil ich program a rozhodnúť by sa malo vo štvrtok. Ako je známe, Slovenky sú najvyššie nasadeným tímom a v boji o postup by sa tak mali stretnúť spomedzi ďalších troch postupujúcich s najnižšie postaveným družstvom v rebríčku Pohára federácie. To však zatiaľ nie je isté. "V hre je ešte stále niekoľko tímov, ktoré môžu postúpiť. Zajtra hrá o víťaza B-skupiny Srbsko s Dánskom. Srbky sú nepríjemné, majú k dispozícii 17. hráčku sveta Ivanovičovú a určite ich budeme sledovať. My však máme taký silný tím, že je nám jedno, s kým budeme hrať. Budeme sa snažiť podať čo najlepší výkon a postúpiť cez kohokoľvek," uviedol kapitán slovenského družstva Mojmír Mihal. Svoje slová vzápätí rozmenil na drobné, keď svoje zverenky pochválil za tri víťazné súboje s Luxemburskom, Holandskom a Fínskom. "Doterajšie naše súboje na turnaji ukázali, že na pozícii dvojky máme veľmi kvalitnú hráčku Rybárikovú, za ktorú v prípade potreby zaskočí rovnako dobrá hráčka. Na poste jednotku zase máme svetoznámu tenistku, ktorá si naplno uvedomuje, aký dôležitý je jej prínos pre tím."

Krátko po skončení stredajšieho programu sa v areáli TC Lokomotiv v Plovdive prehnala silná búrka a jednotlivé antukové dvorce zostali pod vodou. Ak by sa tam voda udržala až do štvrtka, ďalší program by bol ohrozený rovnako ako aj tréningy slovenského tímu. "Bol by to možno problém, ak by sa nedalo naplno trénovať. Na turnajoch sme však zvyknutí, že nie je vždy ideálne počasie a program sa dá vždy urobiť tak, aby hráčky zostali v dobrej forme a pohode," podotkol Mihal, ktorého nezaskočilo ani dvojdňové voľno Daniely Hantuchovej. "Je profesionálka, takže som nemal problém uvoľniť ju," dodal kapitán.


Súvisiace články