Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Kapitán Mečíř viac dojatý ako sklamaný

SITA|Publikované 4. dec 2005 o 23:15

BRATISLAVA 4. decembra (SITA) - Prehru s Chorvátskom vo finále 94. ročníka Davisovho pohára sa kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř nesnažil vnímať ako veľké sklamanie. Bývalý úspešný tenista a dlhoročný ...

BRATISLAVA 4. decembra (SITA) - Prehru s Chorvátskom vo finále 94. ročníka Davisovho pohára sa kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř nesnažil vnímať ako veľké sklamanie. Bývalý úspešný tenista a dlhoročný šéf lavičky daviscupového tímu si aj po tesnej finálovej prehre 2:3 zachoval triezvy úsudok a negatívne emócie si nepripustil. Naopak vyzdvihol hru súpera aj svojho tímu a nezabudol sa poďakovať fantastickým fanúšikom oboch táborov. "Žiadne veľké prejavy sklamania neprežívam. Po prehratej štvorhre som dúfal v zázrak, že by sme s výsledkom ešte mohli niečo urobiť, ale svoje pocity môžem skôr opísať ako dojatie z toho, že všetci, ktorí nastúpili, podali fantastické výkony a postarali sa o krásny priebeh tohto finále. Z tohto pohľadu si všetci zaslúžia byť víťazmi," uviedol v jednej z prvých reakcií Mečíř.

Slovenský kapitán počas pofinálového rozhovoru stískal v ruke repliku Davisovho pohára, ktorú dostali všetci účastníci veľkého finále dvoch malých krajín bez ohľadu na to, či skončili ako víťazi alebo zdolaní. Priznal sa, že doma už jednu má, ale len ako spomienkový predmet. "Vôbec nezávidím kolegovi Piličovi, že vyhral ten naozajstný veľký Davis Cup, a to dokonca už po štvrtý raz. Má za sebou skvelý tím, ktorý v tomto roku ani raz neprehral. Vyhral na pôde USA, teraz u nás a medzitým aj dvakrát doma a celkové víťazstvo si plne zaslúžil," uviedol Mečíř. Na otázku, ako strávi najbližší čas po dlhej a náročnej sezóne, povedal, že u neho bude určite prevládať relax. "Asi pôjdem niekam na ryby," povedal. O svojej budúcnosti v daviscupovom tíme slovenský kapitán ešte nerozmýšľal, ale prípadnú ponuku na predĺženie spolupráce o ďalší rok by neodmietol. "Ak ma chlapci budú v tíme chcieť, prečo nie? Zažili sme spolu veľmi veľa, a myslím si, že prevládajú pozitívne skúsenosti. Tento tím je preto tímom, lebo prekonal aj niektoré problémy a pripravil pre fanúšikov aj tenisovú mlaď veľa krásnych zážitkov," dodal Mečíř.


Súvisiace články