Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Kapitán Lipták: Najhoršia by bola Ukrajina

Magdaléna Rybáriková (vpravo) a Jana Čepelová. (Autor: SITA)
Sportnet|7. feb 2011 o 22:20

Tenistky čaká v apríli boj o záchranu v osemčlennej svetovej skupine. Majú veľkú šancu, že opäť nastúpia doma.

BRATISLAVA. Od roku 2006 sa slovenské tenistky usilovali v Pohári federácie o návrat medzi osemčlennú svetovú elitu, a keď sa ho tohto roku konečne dočkali, môže sa stať, že ju vzápätí aj opustia.

České ľaváčky Petra Kvitová s Luciou Šafářovou boli v 1. kole svetovej skupiny priveľkým sústom pre Danielu Hantuchovú s Dominikou Cibulkovou, a očakávaný veľký súboj sa skončil už po troch dvojhrách.

Keď už bolo o postupujúcom tíme do semifinále rozhodnuté, v zostávajúcich stretnutiach ukázala svoj talent 17-ročná Košičanka Jana Čepelová. Pomohla zmierniť prehru na 2:3. Kapitán Matej Lipták sa však naďalej musí spoliehať najmä na dvojicu Cibulková - Hantuchová.

"Stálo nás to veľa síl postúpiť do svetovej skupiny a urobíme všetko pre to, aby sme sa v nej udržali," povedal kapitán slovenského tímu. Zajtra sa v z Londýna dozvieme výsledky žrebovania aprílovej baráže. Slovensko ako 7. tím svetového rebríčka dostane za súpera jedného zo štvorice Francúzsko, Nemecko, Srbsko, Ukrajina.

Proti prvým trom by hralo na základe predchádzajúcich duelov doma, o dejisku stretnutia s Ukrajinou by rozhodol žreb.

Tu nevidím ľahšieho súpera," poznamenal Lipták. "Želám si len jedno. Aby sme opäť hrali pred naším domácim publikom."

Slovenky v minulosti vo Fed Cupe hrali proti trom z týchto krajín, zhodne po dva razy. Tím Slovenska má proti Francúzkam aj Nemkám skóre 1:1, nad Srbkami vedie 2:0.

Súvisiace články