Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kapitán: Koniec dobrý, všetko dobré

Sportnet|Publikované 19. dec 2005 o 00:00

Piešťany - Najlepším strelcom slovenského tímu na Loto Cupe bol s troma gólmi kapitán ĽUBOŠ BARTEČKO (na snímke vľavo). Nielen nimi však potvrdil

svoju rolu lídra, víťazného typu.

Pred rokom ste boli na tomto turnaji tiež kapitánom víťazného tímu, v ktorom korčuľovali hviezdy Demitra, Hossovci, Handzuš. Dá sa to porovnať?

"Ťažko. Iné zloženie sme mali my aj Kanaďania. Ale výsledok poteší rovnako. Koniec dobrý, všetko dobré."

V stretnutí s Kanadou podobne ako vo štvrtok s Lotyšskom sa naše mužstvo trochu zahrávalo s osudom. Čím to?

"Určite trochu zafungovalo uspokojenie. S Kanadou sme sa za stavu 5:2 cítili asi príliš v pohode, Kanaďania po strelení kontaktného gólu vystupňovali tlak, vysunuli sa na našich obrancov a nútili nás robiť chyby. Dopúšťali sa ich aj skúsení hráči vrátane mňa. Tým viac ma teší, že sme sa zmobilizovali a zvládli v závere ťažkú situáciu."

Kto bol nepríjemnejší súper. Švajčiarsko alebo Kanada?

"V obrane boli podobní. Aj Švajčiari rýchlo pristupujú k súperovi, oni však mali defenzívnejší systém so štyrmi čakajúcimi hráčmi na modrej. Kanaďania boli zase agresívnejší. Odohrali sme kvalitné zápasy v dobrom tempe."

Bolo cítiť v kabíne konkurenčné napätie vyplývajúce z boja o olympijskú nomináciu?

"To nie, fungovali sme kolektívne ako vždy. I keď každému bolo určite jasné, že ide o poslednú previerku pred olympiádou. Kamarátske ovzdušie to však určite nenarušilo."

Súvisiace články