Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Kapitán Findura svoje mužstvo nespoznával

Nezvládli to. Svit prehral doma s Komárnom o 12 bodov. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 11. mar 2016 o 00:00

Nepochopiteľný skrat predviedli basketbalisti Svitu v druhom zápase 1. kola play-off Eurovia SBL na domácej palubovke proti Komárnu.

Nepochopiteľný skrat predviedli basketbalisti Svitu v druhom zápase prvého kola play-off Eurovia SBL na domácej palubovke proti Komárnu. Dobre rozbehnutý súboj si pokazili v tretej štvrtine, ktorú prehrali o 18 bodov (14:32).

SVIT. Prvý polčas sa odvíjal podľa domáceho scenára. To, čo nastalo hneď od úvodných sekúnd druhej polovice sa dá vysvetliť len veľmi ťažko.

„Prvý polčas bol veľmi dobrý, boli sme vo vedení. Katastrofálny začiatok druhého polčasu určil ďalší priebeh zápasu. Prvé dva útoky Komárna boli dve naše obrovské chyby, keď sme si nechali streliť päť lacných bodov. Mentálne sme šli dolu, naopak, súper sa dostal do obrovskej pohody. Hovorí sa, že posledný krok je najťažší. Do Komárna ideme vyhrať, nič iné nám neostáva,“ povedal po prehre 89:101 asistent trénera Svitu Michal Madzin.

Domáci kapitán Roman Findura nechápavo krútil hlavou a len ťažko hľadal slová.

„V prvom polčase sme hrali to, čo sme chceli, vytvorili sme si dominanciu, vyhrávali sme viac ako o desať bodov. V tretej štvrtine som naše mužstvo nespoznával. Nedalo sa na to pozerať, išli sme neuveriteľne dolu. Každý z nás sa akoby opustil. V závere sme to ešte stiahli, ale už bolo neskoro. Taký tím ako Komárno si to už vie ustrážiť. Hrá sa na tri víťazstvá, už nemáme čo stratiť. Do Komárna ideme hrať otvorený basketbal a uvidíme, čo sa stane,“ zdôraznil kapitán Iskry Svit.

Komárno má mečbal

Hostia z Komárna splnili cieľ uspieť na palubovke súpera a zajtra pred svojimi fanúšikmi budú mať prvý semifinálový mečbal.

„Prvý polčas bol z našej strany slušný, no neboli sme si istí v útoku. V tretej štvrtine sme zrýchlili naše útoky a to bolo rozhodujúce. Využili sme hru Bannistera a dobrý pohyb ostatných hráčov. Svit má dobrý tím a ani tretí zápas nebude ľahký. Verím, že opäť vyskočí niekto ako teraz Kozlík alebo v prvom stretnutí Halada,“ skonštatoval tréner Komárna Dragan Ristanovič.

Málo komunikovali v obrane

Výborným výkonom sa pod Tatrami blysol hosťujúci krídelník Kozlík.

„Svit má svoju kvalitu, majú dobrý tím, hrali doma. Pomohlo nám, že mali problém s faulami. V prvom polčase sme málo komunikovali v obrane. Do druhého polčasu sme nastúpili so zámerom hrať svoju hru a neprispôsobiť sa Svitu. Hrali sme rýchlo, hneď po obrannom doskoku sme šli na útočnú polovicu. Neboli sme zbrklí, ani váhaví. V tretej štvrtine to bol veľmi solídny výkon. Čaká nás ďalší zápas, hráme doma, čo je výhoda. Lopta je guľatá, nemôžeme nič podceniť. Sériu chceme ukončiť,“ dodal vo Svite 22-bodový hráč Komárna Marek Kozlík.

Súvisiace články