Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Kapitán Findura chcel rozveseliť divákov, potom sa strachoval o výsledok

Nacvičená paráda nevyšla. Trestné strieľanie Findurovi proti brankárovi Prešova nevyšlo podľa jeho nacvičeného signálu. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 13. nov 2013 o 00:00

Po veľkom zápase s Prešovom dnes privítajú rozbehnutí Novovešťania doma Trnavu.SP. NOVÁ VES. Ešte aj na dnešnom zápase s Trnavou sa bude rozoberať nedeľňajší súboj, v ktorom Novovešťania dokázali otočiť z 0:3 na 6:4. Rovnako by sa hovorilo aj o trestnom strieľaní Michala Finduru, ale tomu chýbali k nezabudnuteľnému zakončeniu milimetre.

V 55. minúte zápasu za stavu 6:3 pre Spišskú Novú Ves bol faulovaný v gólovej šanci Michal Findura. Rozhodca bez zaváhania nariadil trestné strieľanie.

Domáci hráč, uvedomujúc si dostatočného gólového náskoku, sa rozbehol na brankára Martona, pred ním urobil otočku a takto chcel prekabátiť gólmana hostí. V rozhodujúcej fáze mu však puk odskočil od hokejky a skončil mimo brány.

„Nacvičoval som to na tréningoch a vychádzalo to. Vedel som, že už máme dostatočný náskok a tak som chcel vyskúšať túto novú fintu. Musím sa však priznať, že v závere som sa aj strachoval, lebo Prešovčania ešte mali šance na zníženie stavu a potom by ma nepremenený nájazd veľmi mrzel. Našťastie všetko dobre dopadlo a nezabudnuteľný zápas sme dotiahli do víťazného konca 6:4,“ s úsmevom povedal kapitán HK Spišská Nová Ves Michal Findura.

Dnes proti Trnave

Veľkým víťazstvom proti Prešovu si Spišiaci spravili chuť na dnešného súpera z Trnavy a potom v piatok hostia Liptovský Mikuláš.

„Nás len teší, že diváci si pomaličky nachádzajú cestu na zimný štadión. Je vidieť, že od začiatku sezóny je ich v hľadisku viac. Chceme ich pozvať aj na ďalšie naše majstráky. Samozrejme, že najlepšou pozvánkou sú víťazstvá a dobré výkony. Nech zabudnú na prvú tretinu s Prešovom a prídu v čo najhojnejšom počte. Ináč sa hrá, keď ich je v hľadisku dvesto, ináč, keď ich je päťsto – šesto. Aj touto cestou pozdravujem fanklub a nech konečne prídu aj chlapci a dievčatá z fanklubu,“ pridal pozvánku kapitán mužstva Michal Findura.Súvisiace články