Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kapitán Čile si želá, aby v piatok začínal González

SITA|Publikované 7. feb 2006 o 16:48

RANCAGUA 7. februára (SITA) - Na utorkovom predpoludňajšom tréningu pred blížiacim sa duelom 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára Čile - Slovensko (10.-12. 2.) sa na antukovom dvorci štadióna Medialuna ...

RANCAGUA 7. februára (SITA) - Na utorkovom predpoludňajšom tréningu pred blížiacim sa duelom 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára Čile - Slovensko (10.-12. 2.) sa na antukovom dvorci štadióna Medialuna Monumental v Rancague objavili na slovenskej strane len "náhradníci" Viktor Bruthans (318. v ATP Entry) a Lukáš Lacko (356.). Jednotka Dominik Hrbatý mal tréningovú jednotku naplánovanú až na popoludnie, keď by sa mal k nemu pripojiť už aj posledný člen tímu Michal Mertiňák. Zatiaľ čo Slováci trénovali, Čiľania mali na programe tlačovú konferenciu. Domáca jednotka Fernando González priznal, že po náročnom turnaji vo Viňa del Mar sa ešte cíti dosť unavený a pobolieva ho aj rameno, ale za tri dni, ktoré zostávajú do zápasu, sa určite dá dokopy. "Sme optimisticky naladení a už sa nemôžeme dočkať piatku, keď uvidíme túto arénu zaplnenú," povedal v súvislosti s dejiskom stretnutia, ktoré má kapacitu 12 000 divákov, González. Pätnásty hráč rebríčka ATP Entry uhral vo Viňa del Mar semifinále, keď v troch setoch podľahol svojmu kolegovi z daviscupového tímu a "parťákovi" z víťazného deblového tímu z OH 2004 v Aténach Nicolasovi Massúovi (55.). Ten na margo toho, že ako čilská dvojka sa v úvodný deň stretne so slovenskou jednotkou Dominikom Hrbatým, poznamenal: "Nemyslím si, že tento môj duel s Hrbatým bude mať mimoriadnu dôležitosť. Všetci vieme, že potrebujeme získať tri body a vôbec nie je podstatné, kto ich získa. Napríklad vo štvorhre máme veľké šance," cituje La Cuarta Deportiva Massúa. Kapitán domáceho tímu Hans Gildemeister sa nechal počuť, že pri predpokladanom nasadení dvoch najvyššie rebríčkovo postavených hráčov chce, aby v piatok zápas odštartovala čilská jednotka González proti slovenskej dvojke. "Bolo by dobré, keby začínal González, lebo druhý singlista je súperovou slabinou. V prípade, že budeme vyhrávať 1:0, na Hrbatom bude potom väčší tlak."Najlepší slovenský tenista pre čilské noviny La Tercera zareagoval: "Tlak necítim. Ak aj svoj zápas prehrám, budú ďalšie duely, v ktorých môžeme celé stretnutie otočiť. A ak sa tak nestane, prídu ďalšie daviscupové súboje, v ktorých môžeme uspieť."

Súboj 1. kola svetovej skupiny 2006 bude druhým v histórii merania síl čilských a slovenských tenistov v Davisovom pohári. Ten prvý sa v roku 2001 skončil v Prešove tesným slovenským víťazstvom 3:2 a znamenal vtedy záchranu Mečířových zverencov v elitnej svetovej skupine.


Základné informácie k stretnutiu 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára Čile - Slovensko:

program

piatok 10. februára: úvodné dvojhry (20.00 h SEČ)

sobota: 11. februára: štvorhra (23.00 h SEČ)

nedeľa: 12. februára: záverečné dvojhry (20.00 h SEČ)


hlavný rozhodca: Brian Earley (USA)

empajroví rozhodcovia: Damian Steiner (Arg.), Jaime Chavez (Mex.)

dejisko: Rancagua, štadión Medialuna Monumental Rancagua

kapacita: 12 000 divákov

povrch: červená antuka

lopty: Dunlop Fort All Court


Nominácia Slovenska:

Dominik Hrbatý (19. v rebríčku ATP Entry vo dvojhre / 35. v ATP Entry vo štvorhre)

Michal Mertiňák (173. / 39.)

Viktor Bruthans (318. / 552.)

Lukáš Lacko (356. / 1649.)

kapitán: Tibor Tóth


Nominácia Čile:

Fernando González (15. / 30.)

Nicolas Massú (55. / 54.)

Paul Capdeville (133. / 253.)

Adrián Garcia (184. / 199.)

kapitán: Hans Gildemeister

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.