Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Kapajčík sa v silnej konkurencii nestratil

Sportnet|Publikované 3. okt 2002 o 22:00

Košice - Na nedávno skončenom 77. ročníku medzinárodnej motocyklovej Šesťdňovej súťaže si úspešne počínal aj najmladší jej účastník, Košičan Róbert

Kapajčík. Vlani sledoval dianie na tomto významnom podujatí vo Francúzsku v úlohe diváka spolu so svojím otcom Petrom, no v závere septembra tohto roku sa mu splnil sen a mohol si zmerať sily s tými najlepšími svetovými jazdcami. Študent I. ročníka SOU železničného v Košiciach si na náročnej trati v okolí Jablonca nad Nisou počínal veľmi úspešne a vo svojej triede do 125 cm3 skončil na peknom 32. mieste zo 64 pretekárov, ktorí sa klasifikovali v cieli súťaže. Róbert Kapajčík bol spoločne so Štefanom Svitkom a Petrom Šípom vo štvrtom tíme KTM, avšak hneď po prvom dni odstúpil český pretekár Šíp a tak sa šance na dobré umiestnenie tohto družstva rozplynuli. V zostávajúcich dňoch Kapajčík spoločne so Svitkom jazdili na vlastné tričko, no Svitko po treťom dni sa so súťažou rozlúčil. Mladý Košičan a juniorský reprezentant obsadil z 12 pretekárov, ktorí boli v družstve KTM, najvyššiu priečku. "Počasie počas šiestich dní bolo veľmi chladné, trate boli náročné a som rád, že sa mi podarilo dôjsť do cieľa. Pred začiatkom podujatia mojim hlavným cieľom bolo neurobiť žiadnu chybu a dôjsť na hocijakom mieste. S 32. miestom môžem byť spokojný. Obával som sa kondície, no nakoniec som bol na tom veľmi dobre a rovnako vydržal aj motocykel KTM," povedal po návrate R. Kapajčík.