Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kanonierka Dubajová odmietla dvojročnú zmluvu s dánskym majstrom

TASR|Publikované 1. máj 2002 o 14:58

Oldenburg 1. mája (TASR) - Slovenská hádzanárka Katarína Dubajová cez uplynulý víkend odmietla ponuku na dvojročný kontrakt s dánskym majstrom Ikastom ...

Oldenburg 1. mája (TASR) - Slovenská hádzanárka Katarína Dubajová cez uplynulý víkend odmietla ponuku na dvojročný kontrakt s dánskym majstrom Ikastom Bording a najbližšie dve sezóny mieni zotrvať v službách nemeckého bundesligistu VfL Oldenburg.

Práve rozruch okolo možného prestupu najlepšej strelkyne končiaceho ročníka bundesligy mal za následok predčasnú výpoveď trénera VfL Klausa Krögera, ktorý mal pôvodne družstvo viesť aj v posledných troch kolách, no podľa oficiálneho stanoviska klubu stratil dôveru vedenia.

"Dáni si ma prišli do Oldenburgu aj pozrieť a pôvodne som naozaj chcela tento klub už opustiť. Ikast mi ponúkal dvojročnú zmluvu," prezradila reprezentačná spojka o lanárení aktuálneho finalistu dánskej ligy i Pohára EHF a pokračovala: "Tréner Kröger však podľa mňa mal s prestupom nejaké bočné úmysly, lebo na moje veľké prekvapenie túto iniciatívu vôbec nekonzultoval s vedením klubu. Keď som sa o možnosti odísť do Dánska zmienila pred vedením ja, všetci ostali šokovaní a tvrdili, že o ničom nevedia. Okrem toho by aj tak asi nesúhlasili s Krögerovými predstavami o mojej výmene za tri Dánky, ktorých výkonnosť bola neznáma. Klub sa v prestávke medzi sezónami plánuje posilniť a ja som sa nakoniec rozhodla zostať tu až do vypršania môjho trojročného kontraktu."

Družstvo Oldenburgu po sľubnom začiatku sezóny postavenom predovšetkým na streleckých exhibíciach slovenskej hráčky v druhej časti súťaže výkonnostne poľavilo a skončí v spodnej polovici bundesligovej tabuľky. Dubajovej celok však má veľkú príležitosť na účasť v budúcom ročníku Pohára víťazov pohárov, lebo v semifinále Nemeckého pohára ho čaká druholigista z Frankfurtu nad Odrou.

Súvisiace články