Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kanoniera MFK veľmi teší trofej

Sportnet|Publikované 20. máj 2009 o 22:00

SENEC. Ján Novák bol pred finále najlepším strelcom tohtosezónnej edície Slovenského pohára, keď mal na svojom konte päť gólov. V Senci uzavrel poltucet.


Vyšla druhá šanca

Gól strelil v 69. minúte, no dve minúty predtým mohol tiež skórovať, keď z otočky vystrelil, no Kamenár dobre zasiahol. "Prvá šanca bola o poznanie ťažšia, lebo som strieľal z otočky. Našťastie už o dve minúty som mal druhú príležitosť na skórovanie, a tá už vyšla," povedal po stretnutí Ján Novák. Tretiemu gólu predchádzal milimetrový pas Marka Milinkoviča, Novák sa pri stopérovi Petržalky perfektne uvoľnil a bežecký súboj už preňho bola malina. "Navzájom sme na seba pozreli, Marko videl, že som rozbehnutý a poslal mi perfektnú loptu poza obrancu Artmedie. Lopta mi v prvom momente odskočila na ľavačku, no v poslednej chvíli som si ju posunul hlavou, a potom som už len pravačkou pekne zasunul popri brankárovi. Keby som si hlavou neprihral, ale strieľal z prvej ľavačkou, s najväčšou pravdepodobnosťou by som trafil Kamenára. Som veľmi rád, že som skóroval vo finále."

Po individuálnej trofeji aj kolektívna

Pýtať sa hráčov MFK, či v ich prípade ide o najväčší úspech v kariére, je celkom zbytočná otázka. Nik nedosiahol väčšie víťazstvo. U Nováka to platí taktiež, hoci vlani sa tiež tešil z trofeje. Tá však bola individuálna a patrila mu ako najlepšiemu strelcovi Corgoň ligy. "Jednoznačne najväčší úspech. Nik nečakal, že vyhráme pohár. Som veľmi šťastný. Pocity sú tie najlepšie. Iné ani nemôžu byť. Veľmi ma teší zisk pohára," priznal ostrostrelec MFK, ktorý sa spolu so spoluhráčmi ponáhľal na večeru do hotela Senec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.