Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kanonier prešovského Tatrana M. Jakubko: "Banská Bystrica, či niekto iný... Nejaký záujem o mňa tu je"

Sportnet|Publikované 5. okt 2003 o 22:00

Prešov - Pred stretnutím Tatrana Prešov so Šaľou sme získali zaujímavú informáciu. Zdala sa nám byť celkom logická, keďže zeleno - bieli si na

druholigových trávnikoch počínali nad predsezónne očakávania. Nuž a ak sa mužstvu darí a niektorí jednotlivci v ňom nejakým spôsobom vynikajú, začnú sa okolo nich krútiť lanári. Vlastne agenti, ktorým sa hráči zmluvne upísali. Ak futbalistov kontaktujú a vodia na rokovania o budúcich možných zmluvách medzi sezónami, v dlhodobejších pauzách, tak prosím. Je to ich práca. Avšak podnikať niečo také v rozohranej súťaži, by sa rozhodne nemalo. Prečo to spomíname? Naša informácia totiž prezrádzala údajný kontakt, dokonca konkrétne rokovanie kanoniera prešovského Tatrana Martina Jakubka s Duklou Banská Bystrica. Po stretnutí so Slovanom Duslo sme sa hráča, ktorý okrem strelca jediného gólu domácich, trafil dvakrát do priestoru brány hostí spýtali, čo je na údajných rokovaniach s Banskobystričanmi pravdy?

"Banská Bystrica alebo niekto iný... Nejaký záujem o mňa tu je. To netajím. Nateraz ale nepoviem konkrétne odkiaľ. Nebudem vám ale klamať. Ide o viacerých záujemcov zo slovenskej prvej ligy. Takže asi tak sa veci okolo mňa aktuálne majú," vyšiel M. Jakubko s farbou von. Už tým, že mu hra v tejto sezóne ide, dáva góly a poriadne zamestnáva obrany súperov, dávalo tušiť, že Jakubkovi (na snímke v hlavičkovom súboji so svojim strážcom J. Molnárom) bude FC Tatran Prešov "pritesný". Avšak výkonom proti Šali by tento útočník lanárov asi ťažko presvedčil... "Zrejme narážate na to, či mi po tom, čo sa ukázal záujem o mňa, nestúpla sláva do hlavy. Ubezpečujem ale, že moja výkonnosť v ostatnom zápase nemá nič spoločné s tým, čo sa okolo mojej osoby dialo, prípadne deje. Zdôrazňujem, konkrétne som sa ešte so žiadnym iným klubom o možnom angažmáne nebavil. A dokonca je možné, že so "záujmov" nebude nič. Viackrát sa mi už predtým niekto ozval a ďalšie kontakty nepokračovali. Takže mnohé veci v tej súvislosti beriem s rezervou. Čo sa týka môjho i výkonu celého mužstva, zjavne naň doľahla kríza. Dalo sa čakať, že po prvom nevydarenom zápase vo Vranove, v nasadenom kurze nevydržíme celý zvyšok futbalovej jesene. Že prídu na mladé a neskúsené mužstvo i slabšie chvíle. Tým, že nás teraz bude každý zatracovať a udupávať až niekde pod zem, tejto futbalovej partii rozhodne nepomôže. Viete napokon celkom dobre aká klíma v klube panuje, za akých podmienok hrávame. A snažíme sa hrať ako najlepšie vieme. Nie vždy to ale prinesie žiaduci výsledok. Keď sme vyhrávali a nosili body aj z vonku, niektorí ľudia nás vynášali pomaly do nebies. Teraz, keď nervozity v tíme pribudlo a hra nám celkom nejde, už na nás kydajú... To podľa mňa nie je namieste." Vráťme sa nakoniec na začiatok debaty. Dokončí M. Jakubko sezónu v Tatrane Prešov? "Ja si myslím, že áno. V FC Tatran som zmluvne viazaný do leta budúceho roku. To či odídem, či zostanem iba sám neovplyvním. Rozhodnúť ako som mnou ďalej, musia sa predovšetkým funkcionári klubu. Ak by som už mal odísť, tak určite za výhodných podmienok aj pre prešovský klub. Osobne mi FC Tatran Prešov v kariére veľmi pomohol, takže ak už raz budem odchádzať, tak by som mu rád niečo takto splatil."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.