Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kanonier bol odpílený aj preto, že známe mušketierske heslo zostalo zaprášené

Sportnet|Publikované 9. sep 2002 o 22:00

Bratislava Včera predpoludním sa ponáhľal na tréning a hoci sa snažil odohnať chmúrne myšlienky spojené so sobotňajším vystúpením v krajine

polmesiaca, pristal na to, aby si ich znovu občerstvil prostredníctvom rozhovoru. Pre mnohých, čo sledovali zápas kvalifikácie Turecko Slovensko, bol výkon Róberta Vitteka (na snímke s loptou) sklamaním, ďalší ho ľutovali, že za nič nemohol a viac dokázať azda ani nebolo možné. V každom prípade kanonier, ktorý dal zatiaľ v tomto ročníku I. ligy osem gólov a naháňa strach každému u nás, proti komu nastúpi, pripomínal pokojného fotríka pred futbalovým dôchodkom. Pravdaže, na trávniku to bolo iste iné a Robo sa snažil aspoň drieť, hoci v koncovke bol stratený a keď útočník nemá možnosť vyniknúť, je vlastne zbytočný a do počtu.

Známa vec ani svetový sólista bez podpory orchestra je stratený, nevýrazný. A vyzeralo to tak, že tento hráč Slovana bol odpílený v ofenzíve. "Bola to naša hra, nepočínali sme si tak, ako sme si povedali pred zápasom. Pravdaže, podiel na tom mali predovšetkým domáci, lebo výborne nás napádali a znemožňovali tak kvalitnú rozohrávku. Boli v pohode, správne naladení, sebavedomí. Nestačili sme im sekundovať. Ak aj prišla lopta dopredu a vyhrali sme hlavičkový súboj alebo súboj pri zemi, v území za nami a pred nami žiadny zo spoluhráčov nebol, nikto nás neprišiel do útoku podporiť. Záložníci proste nestíhali podporiť útok. Preto to aj tak vyzeralo," rozhovoril sa 20-ročný hrotový hráč, okolo ktorého sa urobil v posledných týždňoch rozruch ohľadom jeho prípadného odchodu do cudziny. Lenže nateraz to zamrzlo a hoci sa hovorí o pozorovateľoch z Anglicka aj ďalších krajín, ktorí ho majú v merku, za hru proti Turecku hviezdičku do osobných spisov nezískal.

Aj on zistil, že je markantný rozdiel medzi počínaním si obrancov u nás a na takomto fóre. "To sa nedá porovnávať. Určite aj tureckí beci majú slabiny, lenže sme to nevyužívali a bez lopty sa ťažko čosi urobí. A čo sme mohli urobiť inak? Z remízy v uplynulom vzájomnom zápase sa Turci rozhodne viac poučili, možno mali i rešpekt pred nami. Navyše nás nepoznali, lebo prišlo celkom iné slovenské mužstvo. Lenže sme to nezúročili a hostitelia zahrali skvele." Robo sa nesťažoval na žiadnu tvrdosť, ani na to, že mal tesne pred odletom problémy s pľuzgierom na nohe. Skôr sa zamyslel nad niektorými fragmentmi, ktoré sa udiali v zápolení "Vyskytli sa situácie, ktoré som mohol riešiť inak. Lenže na trávniku sa treba rozhodnúť okamžite, v momente, bez špekulovania. Teraz by som to urobil možno inak, lenže po boji je generálov veľa. V každom prípade chcel som to vykonať čo najlepšie. Keby to vyšlo, bol by som oslavovanejší... Beriem to ako poučnú lekciu nielen pre moje napredovanie, ale i z hľadiska ďalšieho vývoja mužstva." Fanúšik i odborník nadobudli dojem, že v Turecku nebola jednoliata partia, hráči akoby nebojovali jeden za druhého tak, ako sa žiadalo. "Tak to aj na ihrisku vyzeralo, dosť biedne. Známe mušketierske heslo rozhodne v našom prípade neplatilo."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.