Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Kandidát na prezidenta FIFA odporúča videotechnológie

(Autor: Ilustračné - TASR/AP)
SITA|11. mar 2013 o 12:00

Bývalý poradca súčasného prezidenta FIFA Seppa Blattera tvrdí, že minimálne je potrebné diskutovať o zavedení technológií.

ZÜRICH. Zatiaľ len neoficiálny kandidát na post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Jerome Champagne odporúča, aby rozhodcovia mali k dispozícii moderné technológie vrátane spomalených videozáberov.

Francúz avizuje, že futbal nutne potrebuje využívať výdobytky techniky. Champagne poslal dokument všetkým členským krajinám FIFA, v ktorom uvádza, že opakované zábery pomôžu rozhodcom pri sporných ofsajdových momentoch, nejasných gólových situáciách, incidentoch pred udelením červenej karty a v neprehľadných situáciách v pokutovom území.

Jerome Champagne má opačný názor ako konzervatívny prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) a jeho krajan Michel Platini.

Ten je zástancom tradičného prístupu bez moderných technológií. Obaja Francúzi sú v očiach futbalovej verejnosti kandidáti na post prezidenta FIFA, ak sa súčasný šéf Sepp Blatter rozhodne nekandidovať v najbližších voľbách v roku 2015.

Súvisiace články