Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

"Kanár" sa v nohejbale nenosí, zámerne pokazil podanie

Opora. Patrik Perun je lídrom v drese Košíc i reprezentácie. (Autor: Archív)
Sportnet|Publikované 28. apr 2009 o 22:00

Nohejbalisti DPMK Košice sú na víťaznej vlne. To, že svoju dominanciu potvrdzujú v prvej lige, nikoho neprekvapuje, veď tituly zbierajú roky len dopravári, no Košičania zbierajú skalpy najlepších českých tímov. Potvrdili to aj na Austin Cupe.KOŠICE. Vo Vsetíne sa rok čo rok schádza česká špička a na populárnom medzinárodnom turnaji nemôžu chýbať ani najlepší slovenskí nohejbalisti. Vlani obsadilo družstvo DPMK Košice na Austin Cupe druhé miesto, no trio Patrik a Martin Perunovci a Ján Brutovský si trúfalo aj na viac. A rok 2009 priniesol prvenstvo Košičanov.

Najťažšie bolo semifinále

"Najťažší zápas sme odohrali v semifinále s Karlovými Varmi. Prvý set sme vyhrali, no druhý patril súperovi, a tak rozhodoval tretí. V ňom sme viedli už 9:0, brat zámerne pri podaní vyhodil loptu do autu. V nohejbale sa jednoducho "kanár" nenosí. Tým, že úmyselne loptu pokazíte, vzdáte úctu súperovi. Tak káže nepísaná nohejbalová etika. Karlove Vary tak chytili jeden bod a vzápätí podanie zámerne na revanš pokazili," popisoval Patrik Perun kuriózny moment vsetínskeho turnaja.

S Makarom sa hecovali

Vo finále sa stretli tie isté tímy ako pred rokom. Košické trio nastúpilo proti celku Sokol Břve. V jeho drese figuroval aj slovenský reprezentant Richard Makara, reprezentačný spoluhráč a kamarát hráčov DPMK. "Vlani sme finále prehrali, teraz sme to zvládli lepšie. Zvíťazili sme na sety 2:0," hovorí starší z bratov Perunovcov. "Pre nás bolo pozitívom, že proti nám hral Makara. Veď je to fajn, ak na takomto výborne obsadenom turnaji sú na ihrisku zo šiestich hráčov až štyria Slováci. Aj sme sa pred zápasom hecovali. Rišovi som povedal, že na mojej strane už nebude bodovať tak ako vlani. A tak sa aj stalo."

Vsetín najlepšie dotovaný

Košičania zinkasovali za prvenstvo 20-tisíc českých korún. Medzinárodné podujatie vo Vsetíne je najlepšie dotovaným turnajom v tomto regióne. "U našich susedov je už samozrejmosťou, že prenosy z nohejbalu sú v televízii. A nielen z najlepších akcií. Majú tam veľkú masovú základňu, dokážu do nohejbalu pritiahnuť sponzorov, ale aj významných ľudí," hovorí Patrik Perun o situácii v Česku. "Pre nás je len dobré, že to u susedov takto funguje. Kvalitnejšie turnaje sú vo Švajčiarsku, Francúzsku, no do Česka, na Moravu to máme blízko. A vďaka konfrontácii s najlepšími českými hráčmi sa počas celého roka udržiavame vo forme. Inak by sme to mali ťažké. Nestačí celý rok len trénovať na jedno či dve vrcholné podujatia."

U nás sa už rozbehli ligové boje. Pochopiteľne aj tie sa týkajú hráčov DPMK. V jeto súvislosti Patrilk vraví: "Teraz sme zdolali KAC Košice 4:1. Ale úroveň zápasov sa nedá porovnať s tým, čo je v Česku, toto bolo vyslovene slabé. No napriek tomu sme vyhrali."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.