Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kanadský guliar si po siedmich rokoch prevezme medailu z olympijských hier

Kanaďan Dylan Armstrong sa po takmer siedmich rokoch dočká bronzovej medaily z olympijských hier. (Autor: Ilustračné - TASR/AP)
SITA|Publikované 13. feb 2015 o 08:38

V Pekingu bronzový Andrej Michnievič dopoval. Za opakovaný prehrešok dostal vlani doživotný dištanc.

TORONTO. Kanadský guliar Dylan Armstrong sa s definitívnou platnosťou bude tešiť zo zisku olympijskej bronzovej medaily zo súťaže v Pekingu 2008.

Slávnostného dekorovania sa dočká po takmer siedmich rokoch. V Číne bronzový Bielorus Andrej Michnievič dopoval. Za opakovaný prehrešok dostal vlani doživotný dištanc.

Ceremoniál sa uskutoční v nedeľu v Armstrongovom rodnom meste Kamloops v Britskej Kolumbii.

Kanaďan prevezme bronz z rúk krajanky a členky komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Hayley Wickenheiserovej, ktorá získala ako členka hokejového družstva štyri zlaté a jednu striebornú medailu na ZOH.

Armstrong pôvodne obsadil v guliarskej súťaži na OH 2008 v Číne len o jediný centimeter za Michnievičom štvrté miesto výkonom 21,04 m.

Kanada sa v rámci olympijských hier v Pekingu posunie zo 14. na 13. miesto v hodnotení krajín s 19 vzácnymi kovmi (3 zlaté, 9 strieborných a 7 bronzových medailí).

Aj takto hádzal Dylan Armstrong na OH v Pekingu.

Armstrong sa vďaka dopingovému prehrešku Michnieviča posunul na medailové stupne na významnom podujatí už druhý raz. Premiérovo sa mu to podarilo pri redukcii výsledkov na halových majstrovstvách sveta v atletike v katarskej Dauhe v marci 2010.

Striebornému Andrejovi Michnievičovi vtedy odobrali za doping striebornú medailu. Na druhú priečku sa posunul Nemec Ralf Bartels a zo štvrtej pozície na tretiu Armstrong.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.