Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Kanaďan Stoll sa vyhol väzeniu za kokaín

SITA|Publikované 26. jún 2015 o 05:42

Stoll musí odpracovať verejnoprospešné práce.

LAS VEGAS. Kanadský hokejový útočník Jarret Stoll z Los Angeles Kings, ktorý mal pri aprílovom zatknutí v bazénovej wellness časti hotelového komplexu MGM Grand v Las Vegas pri sebe 3,3 gramu kokaínu, nepôjde pred súd.

Hokejista priznal vinu vo dvoch prípadoch priestupku proti verejnému poriadku a s vyšetrovateľmi sa dohodol na treste. Pôvodne ho mali začiatkom júla súdiť za držanie kokaínu, hrozilo mu väzenie na štyri roky.

Po dohode si odslúži 120 hodín verejnoprospešných prác. Stoll bude spolupracovať s Armádou spásy a tiež povedie hodiny korčuľovania pre rizikovú mládež z Las Vegas.

"Prípad je uzavretý a vyriešený. Splníme všetky záväzky stanovené súdom," uviedol vo vyhlásení pre TMZ Stollov prominentný právnik David Chesnoff.

Stoll sa pokúsil pred bezpečnostnou kontrolou ukryť drogy vo svojich šortkách. Po zatknutí v Las Vegas sa priznal a následne ho prepustili na kauciu 5000 eur, neskôr ho však obvinili z trestného činu nedovoleného držania kokaínu.

O extáze, ktorej držanie spomínali médiá po zatknutí, však policajné obvinenie nehovorilo, inak by bol trest ešte tvrdší.

Stoll sa v júli po vypršaní trojročnej zmluvy s Kings stane voľným hráčom. S Kings získal v rokoch 2012 a 2014 Stanleyho pohár.

Do Los Angeles prišiel v roku 2008 z Edmontonu, v NHL odohral 792 zápasov s bilanciou 140 gólov a 239 asistencií.

Informácie zverejnili weby CBS, LA Times a TMZ.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.