Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Kanaďan Lindros aj ďalšiu sezónu jazdcom, výmena za Jágra nebude

TASR|11. jún 2003 o 13:15

New York 11. júna (TASR) - Podľa zámorských médií sa hviezdna výmena hokejistov zámorskej NHL Erika Lindrosa (New York Rangers) a Jaromíra Jágra (Washington) ...

New York 11. júna (TASR) - Podľa zámorských médií sa hviezdna výmena hokejistov zámorskej NHL Erika Lindrosa (New York Rangers) a Jaromíra Jágra (Washington) neuskutoční. Kanadský center, ktorého kariéru brzdia časté zranenia hlavy, využil opciu a predĺžil zmluvu s jazdcami na ďalšiu sezónu.

"Eric Lindros využil ročnú opciu na budúcu sezónu a Rangers tak s ním nezrušia zmluvu. To znamená, že Lindrosov základný ročný príjem bude 3,3 miliónov dolárov, ďalších 6 miliónov môže zinkasovať na prípadných bonusoch, avšak len v prípade, že odohrá v súvislosti s častými otrasmi mozgu stanovený minimálny počet stretnutí," uvádza The New York Post, ktorý dodal: "Glen Sather kontaktoval Lindrosovho otca a agenta, Karla, s ktorým debatoval o možnosti zmeny v niektorých bodoch zmluvy. Nová iniciatíva prišla s návrhom, aby sa zvýšil Lindrosov základný plat s vyrovnanými bonusmi, namiesto príjmu, ktorý by závisel na počte odohratých zápasov v sezóne. Podľa kolektívnej zmluvy mohli Rangers odkúpiť Lindrosov kontrakt za 2,2 miliónov dolárov alebo dve tretiny z jeho základného príjmu do 1. júla. V tom prípade by sa, ale 30-ročný center stal neobmedzeným voľným hráčom. Momentálne je však podstatne pravdepodobnejšie, že Lindros, ktorý má za sebou najmenej produktívnu sezónu v kariére (19 gólov a 34 asistencií), nastúpi o pár mesiacov opäť do tréningového kempu Rangers."

Avizovanú výmenu dvoch hviezd zámorskej súťaže podporila skutočnosť, že Washington i Rangers zažívajú neúspešné sezóny, ktoré pre oba tímy v posledných rokoch končia v základnej časti respektíve v úvodnom kole play-off. Navyše, vedenie Caps naznačilo zníženie rozpočtu na mzdy hráčov a jazdci, ktorí majú najväčší rozpočet na sezónu v celej NHL, zasa vynaložili len na hráčske platy 80 miliónov dolárov. Jágrov Washington, s ktorým podpísal český útočník päťročnú zmluvu na 55 miliónov dolárov, sa nedostal cez prvé kolo play off od finálovej prehry s Detroitom v roku 1998.

Súvisiace články