Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kamzíkov povedie Čech Jonák, noví sú aj asistenti trénera

(Autor: archív mn)
SITA|Publikované 22. jún 2016 o 07:58

Klub HK Poprad vstúpi do hokejovej sezóny 2016/2017 so zbrusu novým trénerským tímom.

Podtatranci dajú šancu mládežíckemu odborníkovi z Česka, sľubujú si modernu aj prepojenie mládežníckych kategórii s A-tímom.

POPRAD.

Hlavným trénerom Podtatrancov bude Čech Petr Jonák, jeho asistentom Ľudovít Jurínyi, ktorý sa doteraz angažoval v projekte univerzitnej ligy, kondičnú prípravu bude mať na starosti Aleš Pařez. Ten zostáva pôsobiť v tíme českého majstra z Liberca, s Popradčanmi bude spolupracovať na diaľku.

Jonák sa s tradičným účastníkom slovenskej Tipsport ligy dohodol na dvojročnej zmluve s opciou, informoval výkonný riaditeľ HK Poprad Peter Žifčák.

V Poprade sa rozhodli vydať modernou cestou s českým odborníkom známym z mládežníckeho hokeja v Česku aj zámorí, ktorý však nikdy neviedol seniorský tím v najvyššej súťaži.

Štyridsaťjedenročný Jonák zataľ naposledy bol asistentom trénera v tíme OHL Flint Firebirds, v Poprade si od neho sľubujú aj trénerské prepojenie jednotlivých zložiek od mládežníckych výberov až po mužstvo dospelých.

"Preferovali sme dlhodobý koncept, ktorý by neriešil iba A-mužstvo, ale zároveň ponúkne dlhodobú víziu pre celú organizáciu HK Poprad. Všetko smeruje k tomu, aby všetky naše tímy od kadetov až po áčko trénovali jednotným systémom. V zahraničí je to odskúšané a úplne bežné. Hráči potom nemajú problém s prechodom do vyššej kategórie. Chceme, aby popradský hokej napredoval komplexne a dlhodobo," uviedol výkonný riaditeľ popradského klubu Peter Žifčák v rozhovore pre denník Šport.

V Poprade sa zatiaľ hráči pripravujú na novú sezónu individuálne, na ľad plánujú vykorčuľovať 25. júla. Vtedy sa začne aj výberový kemp hokejistov.

V hre sú mnohé mená

Pod Tatrami očakávajú, že sa doň zapojí až 40 hráčov z radov odchovancov vrátane talentovaných hráčov z dorasteneckého tímu, ktorý sa v uplynulej sezóne stal majstrom Slovenska.

"Kostru mužstva chceme uzatvoriť v najbližších dňoch, zatiaľ nechcem predbiehať. Dlhodobo komunikujeme s veľkým počtom hráčov.

Nevylučujem, že sa u nás objavia aj hokejisti, s ktorými tréner Jonák spolupracoval za oceánom," pokračoval Peter Žifčák.

Veľkým lákadlom pre popradských fanúšikov bude v závere augusta tradičný turnaj o Tatranský pohár (25.- 27. 8.), ktorý bude mať zrejme najkvalitnejšie obsadenie v celej histórii.

Pod Tatry prídu švédsky tím Orebro BK, fínsky Pelicans Lahti a český Oceláři Třinec. Štvrtým účastníkom bude domáci HK Poprad.

"Prvý raz v histórii bude na Tatranskom pohári štartovať popredený švédsky tím, kde pôsobia aj bratia Hudáčkovci. Pre Popradčanov to bude sviatok," uzavrel Žifčák pre Šport.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.