Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

"Kamzíkov" oživili zmeny v zostave

Sportnet|Publikované 14. okt 2008 o 22:00

Akoby až od poslednej tretiny dokázali hrať popradskí hokejisti na domácom ľade to, čo by mali a určite aj chceli už od úvodnej sekundy duelu.

Potvrdilo sa to aj v ostatnom derby zápase s Kežmarkom, ktorý vyhrával na ľade súpera až do 48. minúty. Až potom "kamzíci" troma zlepenými gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu.

POPRAD. Hosťujúci tréner Vladimír Klinga bol smutný, keďže jeho zverenci nedotiahli do úspešného konca sľubne sa vyvíjajúce stretnutie.

"Videli sme parádny derby zápas, v ktorom sa znova potvrdilo, že ten nemá favorita. Z obidvoch strán to bolo veľmi dynamické a bojovné stretnutie, škoda, že za stavu 1:0 sme nevyužili ďalšie čisté šance. V tretej tretine sme začali príliš pasívne, domáci vyrovnali a pri vlastnom oslabení išli do vedenia. Myslím si, že tam sa to zlomilo," uviedol kouč Kežmarku V. Klinga.

Psychická bariéra

Popradčanom na pokoji nepridal rýchly inkasovaný gól už v 2. minúte súboja.

"Pre nás sú tieto zápasy špecifické. Hráči veľmi chcú, drú, bojujú, ale to im zväzuje ruky. Ešte viac znervózneli po rýchlom inkasovanom góle. Museli sme urobiť nejaké zmeny, dať tam hráčov, ktorí nie sú až tak zviazaní a sú uvoľnenejší. Zaradili sme tam tých, ktorí nie sú psychicky tak zaťažení. Od druhej tretiny sme sa len a len zlepšovali a za drinu a bojovnosť sme si víťazstvo zaslúžili," konštatoval tréner Popradu Tibor Turan, ktorý do konca sezóny bude pri kormidle so svojím bratom Vladimírom, ktorý doteraz trénoval popradskú juniorku.

Mužstvo chcú posilniť

Po predčasnom ukončení spolupráce s dvojicou útočníkov Davidom Vrbatom a Richardom Šechným sa vedenie Popradu netají ambíciou doplniť káder o dvoch-troch hráčov, medzi ktorými je i kanonier Ľubomír Kolník. V hre sú vraj iba hráči zo Slovenska.

Nepriaznivá séria

Do nezávideniahodnej situácie sa dostali Kežmarčania, ktorí nebodovali už v ôsmom stretnutí v rade.

"Nie je to nič príjemné, doplácame najmä na to, že máme zranených viacerých obrancov, ku ktorým v tomto zápase pribudol Jelínek a duel sme tak dohrávali len na štyroch bekov. Zo všetkých týchto stretnutí sme však vybuchli iba v Banskej Bystrici, v ostatných prípadoch to všetko boli vyrovnané súboje. Stále doplácame na chyby zozadu, potrebovali by sme minimálne ďalších dvoch stabilných bekov," dodal V. Klinga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.