Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Kamzíkom nejde karta, s Piešťanmi prehrali aj druhý zápas

Zľava: Edgars Masalskis z Popradu, Ján Látal z Popradu a Tibor Melichárek z Piešťan. (Autor: SITA/Erik Ďuriš)
Sportnet|Publikované 11. mar 2014 o 18:19

V závere stretnutia mali Popradčania výhodu presilovky, odvolali brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

PIEŠŤANY/POPRAD. Už v 2. min sa ocitol vo výbornej šanci nováčik v zostave "kamzíkov" Paukovček, ale na Tomeka nevyzrel. V 6. min mali domáci výhodu presilovej hry, ale neujali sa do vedenia, hoci na to mali príležitosti Mišura aj Lušňák.

Na začiatku 10. min otvoril skóre duelu Stupka, keď peknú akciu Holoviča s Chylom zakončil Stupka presnou strelou pod hornú žŕdku - 1:0.

O necelých 80 sekúnd už domáci vyhrávali o dva góly, keď sa v nájazde na hosťujúceho brankára Masalskisa presadil Melichárek - 2:0.

Tréner Popradu si ihneď vyžiadal oddychový čas, aby svojich zverencov upokojil. Onedlho mali hostia výhodu štvorminútovej presilovky, ale gólovo ju nevyužili.

V úvode druhej časti hrali domáci v početnej prevahe, ale Filip ani Mišura svoje tutovky nepremenili. V 27. min nevyužil Peško ideálnu prihrávku od Lušňáka. Domáci mali v druhej časti viac z hry a držali svojho súpera na dištanc.

Na začiatku záverečnej tretiny hrali Popradčania presilovku o dvoch hráčov, no nepresadili sa. V 43. min sa im podarilo znížiť strelou Fabiana od modrej čiary.

Následne sa rozpútal urputný boj, obe mužstvá sa snažili zodpovedne brániť a nedať súperovi príležitosť na strelenie gólu. V závere stretnutia mali Popradčania opäť výhodu presilovky, odvolali brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Piešťany vedú vo štvrťfinálovej sérii 2:0 na zápasy.

Povedali po zápase

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Som rád, že sme zvládli aj druhý zápas. Stretnutie nezačalo pre nás dobre, mali sme problém s pohybom. Do konca tretiny sa nám podarilo dvomi gólmi rozhodnúť celý duel. Druhá časť bola z našej strany vynikajúca, ale nevyužili sme svoje šance. Do záverečnej tretiny sme vstúpili tak, ako v pondelok, a to zo zabezpečenej obrany a čakali sme na chybu súpera. Hoci sme inkasovali gól, bojovnosťou a obetavosťou sme zápas dotiahli do víťazného konca. Mrzí ma, že si na štvrťfinále play off našlo cestu málo divákov."

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Do zápasu sme vstúpili lepšie ako včera, ale nepodarilo sa nám streliť gól. Naopak, po dvoch hrubých chybách sme dvakrát inkasovali a domáci viedli prakticky z ničoho. V druhej tretine mali Piešťany navrch, ale nevyužili svoje šance, čo nás povzbudilo. Tretia časť bola v našej réžii, mali sme šance, ale domáci brankár nás vychytal. Ak by sme lepšie hrali presilovky, výsledok by bol iný."

Fakty o zápase

ŠHK 37 Piešťany - HK Poprad 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) - stav série: 2:0

Góly: 10. Stupka (Chylo, Holovič), 11. T. Melichárek (V. Nemec) - 43. Fabian (Ľ. Vaic, Kurali)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Lokšík - Holienka, Valach, 1251 divákov

Zostavy:

Piešťany: T. Tomek - Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník - S. Saliji, Peško, Lušňák - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - Haring, Hamrák, Románek - Chylo, Holovič, Stupka

Poprad: Masalskis - Malina, D. Brejčák, Fabian, Kurali, Látal, Makovský, Dinda - A. Lapšanský, Štals, T. Sýkora - A. Kroták, Mlynarovič, Jabrocký - S. Takáč, Ľ. Vaic, Matúš Paločko - Drábek, Belluš, L. Paukovček - M. Nagy