Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Kamzíčky chcú premeniť s Prešovom už prvý bronzový mečbal

Chcú to uzavrieť. Popradčanky idú do Prešova s mečbalom. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 18. mar 2015 o 23:00

Jediné víťazstvo delí hokejistky Popradu od zisku bronzovej medaily.

V sérii o tretie miesto vyhrávajú kamzíčky nad Prešovom 2:0 na zápasy a pred tretím sobotňajším súbojom majú prvý mečbal.

POPRAD. Po semifinálovom vypadnutí s Petržalkou sa museli hráčky ŽHK Poprad skonsolidovať a nájsť novú motiváciu. Pre obhajkyne majstrovského titulu to nebola najľahšia úloha.

Aj preto bol asi prvý duel v Poprade nesmierne vyrovnaný. Prešovčanky kládli tuhý odpor a kamzíčky vydreli najtesnejšie víťazstvo 2:1.

„Boli to veľmi dobré zápasy. Prešov po príchode dievčat z bratislavského projektu svojou hrou prekvapil. Súper sa posilnil, veľmi dobre korčuľoval, má rýchle hráčky. Mali sme toho v prvom zápase plné zuby,“ otvorene konštatoval tréner ŽHK Poprad Milan Skokan.

Striasli zo seba sklamanie

V druhom súboji to už bolo zo strany favorita podstatne lepšie. Domáce hokejistky mali na ľade hernú i streleckú prevahu.

Zatiaľ čo v prvom stretnutí bol pomer striel na bránku vyrovnaný 24:24, v tom druhom 32:19. Popradčanky vyhrali jasne 3:0.

„Tento súboj sa už odvíjal v trochu inej réžii. Boli sme zjavne lepší. Zdalo sa mi, že kondične sme na tom boli lepšie ako Prešov. Naše dievčatá striasli zo seba sklamanie po semifinálovom vypadnutí s Petržalkou. Uvoľnili sa a na hre to bolo hneď vidieť. Kombinácia bola plynulejšia, hrali sme celkom pekný hokej,“ povedal na margo druhého zápasu popradský kouč.

Musia sa dobre pripraviť

Hráčky Šarišanky Prešov však neskladajú zbrane a doma urobia všetko pre to, aby sériu vrátili späť pod Tatry.

O tom ale kamzíčky nechcú ani počuť.

„Urobíme všetko pre to, aby sme už v nedeľu nemuseli cestovať na štvrtý zápas. V sobotu by sme radi ukončili celú sériu. Očakávame ale ťažký zápas, budeme sa musieť dobre pripraviť. Myslím si, že dievčatá urobia maximum, aby sme boli úspešní,“ dodal Milan Skokan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.