Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kamzíci pokrstili nový ľad prehrou

Sportnet|Publikované 16. sep 2008 o 22:00

Už bez českého útočníka Davida Vrbatu nastúpili na včerajší, vôbec prvý domáci zápas v tejto sezóne popradskí hokejisti. Vedenie klubu totiž s

25-ročným krídelníkom včera nečakane rozviazalo zmluvu.

POPRAD. Akoby aj táto skutočnosť negatívne zapôsobila v kabíne a Popradčania sa v derby proti Kežmarku nepredstavili v takom svetle, ako od nich očakávali ich fanúšikovia. Preto je prehra 1:4 logickým vyústením diania na úzkej ľadovej ploche, ktorá vo včerajšom súboji akoby viac vyhovovala hosťom.

"Nehovorí sa mi ľahko, z pohľadu útočnej fázy sme nesplnili to, čo sme mali. Nemôžem chlapcom vytknúť snahu, bojovnosť, nasadenie, ale chýbal kľud pri zakončení a aj hokejové umenie. Je ťažko stále doťahovať náskok súpera. Keď sme vyrovnali, myslel som si, že sa to začne otáčať, ale, žiaľ, nestalo sa tak. Súper nám dal dva rýchle góly a to ovplyvnilo celý zápas," konštatoval domáci tréner František Hossa.

Ostrý štart nevyšiel

Jeho zverenci síce na novej, úzkej ploche absolvovali už viacero tréningov, ale ostrý štart ich čakal práve až v súboji s Kežmarkom. "V obrannom pásme sme neboli v situáciách prečíslovaní, góly sme dostávali z protiútokov. Nám však chýbal dôraz pred oboma bránkami. V ofenzíve sme sa nedokázali presadiť. Chýbajú nám hráči, ktorí by v dôležitých situáciách vedeli zachovať prehľad a v koncovke sa presadiť. Súper bol vždy vo vedení a o to sa mu potom hralo ľahšie," doplnil F. Hossa.

Dôležitý prvý gól

O závažnosti vedúceho presného zásahu hovoril po stretnutí aj asistent trénera Kežmarku Jerguš Bača. "Mali sme v nohách ťažký posledný zápas so Slovanom, navyše sme sa predstavili v derby na štadióne, na ktorom sme ešte po rekonštrukcii nehrali, takže sme nevedeli, čo od toho môžeme očakávať. Chceli sme ustáť tlak domácich prvých desať minút, čo sa nám podarilo. Veľmi dôležité bolo, že sme dali prvý gól a myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Chlapci siahli na dno svojich síl, okrem dvoch zranených hráčov pred zápasom sa nám zranili ďalší, takže sme to v závere točili na úzky počet hokejistov," uviedol spokojný J. Bača.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.