Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kamzíci opäť premrhali dobre sa vyvíjajúci zápas

Sportnet|Publikované 21. dec 2004 o 00:00

Poprad - Ani vo štvrtom vzájomnom zápase tejto sezóny nenašli popradskí hokejisti recept na kvalitnú hru Nitranov. Po dvoch remízach a ostatnej

prehre pod Zoborom (2:3) si rovnaký neúspešný výsledok zopakovali aj v nedeľňajšom predohrávanom stretnutí 35. kola na vlastnom ľade.

Po prestávke sme boli plní očakávania, aký výkon podá naše mužstvo. Prvá tretina bola dosť opatrná z obidvoch strán. Od druhej časti to nabralo obrátky. V priebehu minúty sme však dostali dva góly a to bol pre nás dosť hrozný stav, konštatoval po stretnutí pod Tatrami tréner hostí Rudolf Uličný. Jeho zverenci od tohto momentu výrazne pridali a až do konca zápasu mali viac z hry. Výsledkom ich snaženia bol dokonalý obrat a víťazný gól z Kmečovej hokejky štyridsať sekúnd pred klaksónom.

Pridali sme na tempe, hlavne korčuliarsky a kombinačne. Podarilo sa nám zaznamenať šťastný, kontaktný gól, čo nám zdvihlo sebavedomie. Myslím si, že počas druhej tretiny sme mali viac z hry, vytvorili sme si veľa šancí a množstvo sme zahodili, čo nás mohlo veľmi mrzieť. V záverečnej tretine bola hra vyrovnaná, podarilo sa nám streliť víťazný gól, ktorý určite nebol náhodný. Viem sa však vžiť do kože súpera. Sme radi, že sme vyhrali, analyzoval R. Uličný. Domáceho kouča Jána Faitha (na snímke) mrzelo, že dobre rozohraný súboj opäť nedotiahli jeho zverenci do úspešného konca.

Do stavu 2:0 sme hrali dobre. Potom sme inkasovali nešťastný prvý gól od korčule nášho hokejistu. V závere sme sa opäť dopustili kardinálnej chyby, keď náš hráč nahral priamo súperovi a pri našom zlom striedaní sme dostali rozhodujúci gól. Takým skúseným hráčom, akí v závere naskakovali na ľad, by sa to nemalo stávať. Ťahá sa to s nami už dlhšie, že v posledných minútach prehrávame zápasy a zopakovalo sa to aj tentoraz, sklamane konštatoval J. Faith. Dnes majú jeho hráči šancu na reparát, keď sa predstavia na ľade poslednej Dubnice.

Súvisiace články